מאמרים - כמה פרמטרים שחשוב לדעת לפני שתבחרו דלתות פנים הדפסה מאתר מאמרים

כמה פרמטרים שחשוב לדעת לפני שתבחרו דלתות פנים

נכתב על ידי לימור גדידי

[ הדפסת המאמר ]

אז רגע לפני שזה יקרה לכם, ריכזנו כמה פרמטרים שיעזרו לכם להתמצא בעולם הדלתות


עיצוב דלתות פנים


דלתות פנים משמשות אותנו בעיקר לשמירה על הפרטיות ובבידוד רעשים. אך כמו בתחומים רבים אחרים, עם התפתחות הטכנולוגיה בפרט והעולם המערבי בכלל, גם לתחום הדלתות הגיעו עיצובים שונים ומגוונים וכיום, ניתן למצוא דלתות פנים מעוצבות ומסוגננות על פי טעמם האישי של בני הבית.


מה שחשוב לזכור הוא כי מגוון העיצובים והסגנונות השונים נועדו להוסיף לדלת טעם אישי ומראה מיוחד, אך לא לבוא על חשבון תפקידה העיקרי של הדלת ואיכותה. כך, החלפת דלתות פנים יכולה להיות סוגיה בעייתית אם לא נדע באילו פרמטרים כדאי לנו להתמקד.


בחירת מקום אמין ובעל ניסיון


בשונה מפינת אוכל, סלון ורהיטים נוספים, דלת פנים לא מחליפים בתדירות גבוהה ולכן עוד לפני שנעסוק בפרמטרים החשובים של הדלתות עצמם, חשוב לבחור מקום מקצועי, אמין ובעל שנות ניסיון, כמו דלתות אלדור. באמצעות הידע והניסיון, תהליך בחירת הדלתות יהפוך לתהליך יעיל ממוקד מטרה והצרכים האינדיווידואליים שלכם.


חומר הדלת


כפי שאמרנו מקודם, אין בכוונתנו להחליף דלתות פנים בתדירות גבוהה, אם בכלל. ולכן, חומרי גלם איכותיים יעניקו לדלתות הפנים את העמידות הרצויה לאורך זמן. חומרי גלם איכותיים של דלתות נע בין עץ מלא/מחופה לפלדה/אלומיניום.


בתוך חומרי הגלם הללו, יש כמה תתי קטגוריות, דלתות פנים פולימר, MDF, מעטפת PVC ועוד. בבואנו לבחור דלתות פנים חשוב שנשים לב לעמידותה של הדלת בפנים מים, בכדי למנוע בלאי של הצבע ואף ריקבון. ציפוי פולימרי איכותי לדלת יעניק לה את ההגנה הדרושה מפני חדירת מים ואף מפני מזיקים שונים.


התאמת הדלת לחדר


לפני שנחליט על סוג הדלת ואופן הפתיחה, כפי שנפרט בהמשך, חשוב לשים לב לעניין מדידת פתח הדלת. מדידה מקצועית ומדויקת, כפי שעושים בדלתות אלדור, הם השלב הראשון שיש לבצע לפני התאמת דלת הפנים הרצויה לחדר.


לאחר המדידה, יש לקחת בחשבון את השימוש בו אנו עושים בחדר. כך, לחדר האמבטיה נשים יותר דגש על עמידותה למים ואילו בחדרי השינה נשים את הדגש על דלתות פנים אקוסטיות המבודדות רעשים בצורה מקסימלית.


בנוסף, לדלתות הפנים יש שתי אפשרויות פתיחה עיקריות- פתיחה או הזזה. אופן הפתיחה הסטנדרטי הוא ברירת המחדל, אך גם לפתיחת ההזזה שימושים פונקציונליים מעבר לנראות עיצובית. במידה וחלל הבית קטן, או שמדובר בחדר ארונות, הרי שפתיחה מסוג הזזה תתאים יותר. כמו כן, בחדר ילדים, המתקשים לעיתים להגיע לידית הדלת, פתיחה מסוג הזזה תהווה פתרון מעוצב ויעיל.


 


 

אודות הכותב:

דלתות אלדור - דלתות פנים וכניסה מעוצבות


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il