מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

יקיריכם איבד את יכולת התפקוד כעצמאי? אתם - ואולי גם הוא - שמים לב לירידה ניכרת בתפקוד הגופני? הוא נזקק לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות כמו רחצה או אכילה? חושבים להיעזר במטפל סיעודי שיסייע לו בתפקוד היומיומי?


מעבר למוסד סיעודי זה משהו שרוב המבוגרים בישראל מעדיפים שלא לעשות כי הם מעדיפים להישאר בבית ובסביבה שהם מכירים. הבחירה באיזה מטפל סיעודי לבחור איננה פשוטה. לצערנו יש לא מעט סיפורים על מטפלים סיעודיים שהזניחו או התנהגו בצורה לא נאותה למטופלים שלהם. לכן חשוב להיעזר בחברות סיעוד מקצועיות, חברות כאלה בדרך כלל מבצעות סינון באיתור עובדים ובוחרות עובדים עם ניסיון שנמצאו אמינים ובעלי יכולות טיפול מתאימות.


 בחירה לקויה תגרום לקשיש עוגמת נפש ובמקרים קיצוניים עשויה גם לגרום לסכנת נפשות כאשר הוא אינו חש בטוב ולא יהיה שם מישהו לידו שידע לתת טיפול ראשוני מציל חיים.


לכן ממש חשוב לבחור במטפל סיעודי מקצועי שיש לו את הניסיון והידע הדרושים לטיפול עם קשישים סיעודיים.


ישנם בארץ חברות שמתעסקות עם הביטוח הלאומי ויש חברות סיעוד פרטיים. במידה ומה שאתם מחפשים זה טיפול בקשיש סיעודי במסגרת הביטוח הלאומי תוכלו לעשות זאת באמצעות אחת מחברות הסיעוד שמספקות שירות זה, פרטים על חברות אלה ניתן למצוא בביטוח לאומי.


אבל אם פקיד התביעות של המוסד לביטוח לאומי קבע שאינך זכאי לגמלת סיעוד, אם זה בגלל שיש הכנסה מעל הקבוע בחוק או סיבות אחרות, יש לפנות לחברת סיעוד פרטית. חברה זו מספקת שירות של מטפלים סיעודיים ואחיות באופן פרטי המטפלים של חברת איתיאל סיעוד הם עובדים ישראלים שעוברים הכשרה קפדנית והם בעלי ניסיון רב והמלצות חמות בתחום הטיפול הסיעודי ועם יכולת להתאים את המטפל או המטפלת הסיעודית המתאימים ביותר מבחינת התמחות, שפה ועוד.


אז לפני שבחרתם מטפלת סיעודית פרטית, קחו בחשבון לבדוק את המקצועיות ורמת הביטחון שהיא משרה, את הסבלנות, היושר הדיוק בפרטים. כל אלו חשובים מאד שיהיו אצל המטפלת הסיעודית כדי שיקיריכם באמת יקבל את הטיפול הטוב ביותר.


גם אם לקחתם מטפלת סיעודית שעל פניו היו לה את כל הכישורים הנדרשים, זה לא אומר שהקשיש עצמו ירצה שהיא תטפל בו. לאנשים במיוחד בגיל המבוגר קשה להסתדר עם דברים חדשים, בטח לא עם מטפלת שאין כימיה ביניהם. במידה וזה המצב, מומלץ להתייעץ עם חברת הסיעוד ולראות אולי יש מטפלים אחרים מתאימים יותר.


 

אודות הכותב:

יוסף בן דוד 


בלוגר בודק חברות וממליץ רק על מי שמכיר באופן אישי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il