מאמרים - קידום אתרים כאנלוגיה למשחק כדורסל - מבוא הדפסה מאתר מאמרים

קידום אתרים כאנלוגיה למשחק כדורסל - מבוא

נכתב על ידי דודי מנדיל

[ הדפסת המאמר ]

 בקבוצת כדורסל, "מכבי של אביב" לצורך העניין, ישנם בכל עת 5 שחקנים על המגרש, על מנת שהקבוצה תוציא את המיטב שבה, שחקנים אלו צריכים להיות טובים ככל האפשר במסגרת מגבלות התקציב של הקבוצה, מסונכרנים ביניהם, מאומנים ומעליהם מאמן שמנהל אותם להשיג את התוצאה הטובה ביותר, במקרה של קבוצת כדורסל, ניצחון על היריבה.


קידום אתרים אינו שונה במובן הזה, קידום אתרים מורכב מ 5 מרכיבים עיקריים: קידום אורגני, קידום ממומן, SEO, תוכן האתר ומהירות טעינת האתר. ועליהם מנצח בעל האתר.


המטרה , בשני המקרים היא ניצחון, בכדורסל  הניצחון נקבע ע"י מי שקולע יותר נקודות, בקידום אתרים, הניצחון מתבטא בלהיות בעמוד הראשון במנוע החיפוש של גוגל.


העמוד השני בגוגל משול לליגה לאומית, מי ביננו ראה אי פעם משחק מהליגה הלאומית (לפחות משחק שלא בן משפחה שלו משתתף) ?


תוצאות קבוצת כדורסל, טובה ככל שתהיה, מעבר לתמהיל השחקנים האיכותי שלה, תלויה גם ביכולת שלה להתמודד עם הקבוצות המתחרות לה, "הפועל ירושלים", לענייננו, וככזאת היא עושה התאמות על המגרש ו/או בהצטיידות בשחקני רכש וכמובן בהכנה למשחק.


 


בקידום אתרים המצב זהה,  בעל האתר צריך להסתכל ולבחון את המתחרים שלו והצלחתו ויכולתו לקדם את האתר שלו, מעבר למשאבים שלו עצמו, תלוי בהתנהגות המתחרים וביכולת שלו להתגבר על היריב: אתר ו/או קבוצת כדורסל, כדי לנצח את המשחק.


הוא משנה את תמהיל הקידום שלו בהתאם למתחרים ובמהל "המשחק", העסקים מחליף "שחקנים": בוני אתר, חברת SEO, חברת קידום וכדומה.


כמו במשחק כדורסל, כל העת מתנהל משחק מוחות בין בעלי האתרים, התאמות, חילופים וכל מה שנדרש כדי ל"נצח את המשחק", קרי, להיות בעמוד הראשון בגוגל.


 


בעל אתר ממטב את תמהיל הקידום שלו בין המרכיבים השונים על מנת למצוא את התמהיל המנצח, כלומר, תמהיל המרכיבים שיביא את האתר שלו למקום הראשון, וכפועל יוצא, יותר כניסות של לקוחות, יותר מכירות ויותר רווחים מהאתר, בטח בתקופה של מגיפה עולמית אשר פגעה קשות במסחר המוחשי והביאה את הכלכלה, לפעמים מהר מידי, להתנהלות ווירטואלית, בה האינטרנט הוא מגרש המשחקים ומנוע החיפוש של גוגל הוא "מנהלת הליגה".


שלא נטעה, תהליך מעבר למסחר מקוון מתרחש כבר מספר שנים לא מבוטל, אבל מגיפת הקורונה האיצה אותו


במידה קיצונית וכיום הוא מהווה מרכיב עיקרי בנראות ושיווק של כל חברה.


כמו מאמן כדורסל, בעל האתר צריך לחוש את השוק, את השינויים ולדעת לבצע התאמות בחלוקת התקציב בין המרכיבים השונים של קידום האתר: קידום אורגני, קידום ממומן, SEO, תוכן האתר ומהירות טעינת האתר.


עליו להרכיב את ה matchup  הטוב ביותר האפשרי במגבלות התקציב שלו על מנת לנצח את המחרים שלו למקום בעמוד הראשון בגוגל


 


במאמרים הבאים ננתח כל מרכיב באופן עצמאי, נקודות חוזק וחולשה, סינרגיה עם מרכיבים אחרים, יכולות אדפטיביות לשינויים וכד'

אודות הכותב:

דודי מנדיל contact@bbot.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il