מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

תמי דוידסון נולדה בשנת 1953 בתל אביב. כיום מתגוררת בכפר סבא, נשואה ואמא ל-3 ילדים. משחר ילדותה אהבה אמנות.  כנערה השתתפה בחוגי ציור בבית התלמיד בפתח תקווה.         


תמי סיימה לימודי תואר ראשון בספרות אנגלית ואמריקאית באוניברסיטת בר אילן ובמשך 25 שנה עבדה כמורה לאנגלית והגשימה ייעוד נוסף בחייה של חינוך הדור הצעיר.


עם יציאתה לפנסיה מוקדמת הרגישה תמי שהגיעה העת להקדיש את זמנה לטובת החלום הישן. היא החלה לצייר בסטודיו לאומנות של הציירת סופיה דובנוב תוך כדי שהיא פוקדת בקביעות קורסים אקדמיים בנושאי אומנות.


החזרה לציור לאחר פסק זמן ממושך באה ממקום בשל יותר, למוד ניסיון חיים, ומתוך חווית האמהות והעבודה עם ילדים.      תמי מציירת למעלה מארבעה עשורים ומציגה את יצירותיה בארץ ובחו"ל. הציגה ב-3 תערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות.


תערוכות היחיד היו:


2015 - בגלריית דורית גור ביפו. אוצר- אבנר אברהם.


2019 - "במחול המכחול" בגלריית מגדל W. אוצרת - לורי פשניצה.


ברבות מיצירותיה מתמקדת תמי בדמויות נשיות המעודדות לפרשנות ולחיבור למצבים רגשיים שהן מעוררות. רב הדמויות בציוריה של תמי הן של נשים צעירות. היכולת לעצור את הזמן ולהיאחז בנעורים היא פריבילגיה השמורה לה כאמנית, והכוח הטמון בציור דמות האישה מעניק לה חיי נצח.


תמי מציירת בשמן ובאקריליק בסגנון מעורב הנוטה לריאליסטי, לעיתים אקספרסיבי עם נגיעות סוריאליסטיות. היא מתרכזת במתרחש על הבד, ומציירת מתוך להט, שחרור והתמסרות לרגע. בעלה פרופ' אהוד דוידסון, מנכ"ל קופ"ח כללית מספר:    נפגשנו  תמי ואני דרך חברים משותפים בשנה החמישית ללימודים, כשהייתה סטודנטית ללשון בבר אילן. בהתחלה היא זו שפרנסה את המשפחה כמורה בחטיבת ביניים בכפר סבא. לפני כמה שנים יצאה לפנסיה, ומאז אני בקושי רואה אותה, כי היא עסוקה בקורסים שהיא לוקחת ובשיעורים פרטיים שהיא נותנת כדי לשמור על המקצוע.


תמי מוצאת את עצמה בתוך חווית יצירה כשהיא מזדהה לחלוטין עם הדמות. זוהי מעין תרפיה שנטמעת בעונג עילאי ביישות שלה ושל המתבונן. היא מאפשרת לצופה מן הצד להיות חלק מהחוויה, ולמצוא את עצמו וחלקים מנפשו בתוך היצירה. החירות היא הדדית לה ולצופה. גם אם יתן פרשנות שהיא עצמה לא חשבה עליה, ברגע שנגעה בו היא השיגה את מטרתה.


תני חברה בקבוצת קשת אמני כפר סבא, ומשתתפת בתערוכה הוירטואלית של הקבוצה.


ולסיום אספר על תמי המנחה מעגלי העצמה נשית וסדנאות, בהשראת ערכת הקלפים שיצרה "אישה בזמן". הערכה מבוססת על 42 ציורי נשים שהיא ציירה, הציורים מלווים בשירים פרי עטה המוסיפים לציורים פרשנות והתבוננות נוגעת בחיים ובחוויות על ציר הזמן. הציורים והשירים יוצרים חוויה סוחפת המשקפת מצבים אוניברסליים שכל אחד ואחת יכולים להזדהות איתם.      כל זוג קלפים מייצג נושא מרכזי ומהותי במסע החיים, שיכול להתפרש לפי הסיטואציה, הזמן והמקום, ובתוך כך לסייע בחיפוש משמעויות גלויות וסמויות.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

אודות הכותב:

ישראל הרצל הרצל 73, כ"ס   טלפון: 050-9258355  ------------herzli99@gmail.com----------------------------------- 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il