מאמרים - אגדה מודרנית - מדינת ישראל בעקבות פאריס והתפוח המיתולוגי הדפסה מאתר מאמרים

אגדה מודרנית - מדינת ישראל בעקבות פאריס והתפוח המיתולוגי

נכתב על ידי ישראל הרצל

[ הדפסת המאמר ]פתיח


למי ששכח אחזור בקצרה על הסיפור הפותח של מלחמת טרויה.
האלות הרה, אתנה ואפרודיטה הוזמנו יחד עם שאר הר האולימפוס לחתונה המאולצת בין פלאוס ותטיס, אשר יהפכו בעתיד להוריו של אכילס, אך אריס (אלת המריבות) לא הוזמנה בגלל נטייתה ליצור מהומות.
בעקבות כך, אריס הגיעה למסיבה בהיחבא והטילה על השולחן תפוח עשוי זהב שהיה כתוב עליו "ליפה מכולן", במטרה להסית את האלות להתחיל ויכוח בנוגע למי הכי ראויה. פאריס האומלל, נסיך טרויה, אשר אז עוד חי בהר אידה, מונה לבחור את היפה מכולן. כל אחת משלוש האלות הגדולות שהוזכרו קודם, ניסתה לשחד מיד את פאריס שיבחר בה. הרה הבטיחה כוח פוליטי ושליטה בכל אסיה, אתנה הבטיחה מיומנות קרב, חוכמה ויכולות של הלוחמים הגדולים ביותר, ואפרודיטה הבטיחה לו את האישה היפה ביותר בעולם, הלנה, אשתו של מנלאוס מלך ספרטה. פאריס, לאחר זמן מחשבה לא ידוע, בחר בסופו של דבר לתת את תפוח הזהב לאפרודיטה. כך פרצה מלחמת יוון - טרויה.


כעת אספר את האגדה המודרנית שכתבתי לכם הקוראים
הפוליטיקאים לפיד, בנט וסמוטריץ הוזמנו יחד עם שאר תושבי הר האולימפוס לטקס החתונה המאולצת בין ה"ליכוד" ו"כחול לבן", אך אביגדור ליברמן (אל המריבות) לא הוזמן בגלל נטייתו ליצור מהומות.
בעקבות כך, ליברמן הגיע למסיבה בהיחבא והטיל על שולחן המוזמנים, תפוח עשוי זהב שהיה כתוב עליו "לפוליטיקאי הגדול מכולם", במטרה להסית את הפוליטיקאים להתחיל ויכוח בנוגע לשאלה "מי הכי ראוי לתפוח הזהב?".
יאיר, נסיך ישראל, אשר אז עוד גר בבית הוריו בנימין ושרה, מונה לבורר, לבחור את הגדול מכולם.
כל אחד משלושת הפוליטיקאים הגדולים שהוזכרו קודם, ניסה לשחד מיד את יאיר שיבחר בו. לפיד הבטיח כוח פוליטי ושליטה בכל המזרח התיכון, בנט הבטיח מיומנות קרב, חוכמה ויכולות של הלוחמים הגדולים ביותר, וסמוטריץ הבטיח לו את האישה היפה ביותר בעולם, מלניה, אשתו של טראמפ מלך ארה"ב. יאיר, לאחר זמן מחשבה ממושך, בחר בסופו של דבר לתת את תפוח הזהב לסמוטריץ. כל הפוליטיקאים במדינת ישראל התקיפו את יאיר האומלל על החלטתו.
לאחר חטיפת מלניה היפה בתחבולה, פרצה מלחמת העולם השלישית.
ההמשך - סיפור המלחמה וניצחון ישראל ובנות בריתה, על ארה"ב ובנות בריתה, מסופר מאז, גם כערך מורחב בויקיפדיה, וגם כתוב בכול ספרי ההיסטוריה.


מקווה שנהניתם לקרוא את הסיפור המקורי:  אגדה מודרנית - מדינת ישראל בעקבות פאריס והתפוח המיתולוגי, לפחות כמו שאני נהנתי לכתוב אותו.

אודות הכותב:

ישראל הרצל הרצל 73, כ"ס   טלפון: 050-9258355  ------------herzli99@gmail.com----------------------------------- 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il