מאמרים - איך להפוך את הזמן עם הילדים בבית לזיכרונות מיוחדים. הדפסה מאתר מאמרים

איך להפוך את הזמן עם הילדים בבית לזיכרונות מיוחדים.

נכתב על ידי ענבר קאהן

[ הדפסת המאמר ]

כמו בכל שנה גם השנה החופש הגדול הגיע, אבל שלא כמו בכל שנה, הפתרונות שלנו לפעילות עם הילדים צומצמו מאוד. אין טיסות לחו"ל, הבריכה והים נמצאים תחת מגבלות חמורות והאטרקציות והקניונים מהווים סכנה כפולה גם לבריאות וגם לכיס. אז מה כן אפשר לעשות? איך לא לטפס בבית על הקירות?


אני מאלו שמאמינים שזמן צריך להיות מנוצל בצורה מיטבית, בכל פעולה שאני עושה עם הילדים אני מקפידה שלצד ההנאה והכיף יהיה גם ערך מוסף של למידה והעשרה. בהתחלה עשיתי זאת כי זה הרגיש לי נכון מבפנים, היום אני יודעת, שיש מחקרים שמראים שפעילות המשלבת את שני חלקי המוח (ימין היצירתי ושמאל הלוגי), מיצרת למידה חווייתית שתוצריה מוטמעים היטב נשארים לטווח ארוך. לכן, אני ממליצה לכן על פעילות המשלבת ידע והעשרה לצד הכיף והמשחק.


אז איך זה יכול לעבוד? החליטו מראש על נושא שבועי, מסביב לנושא תוכלו למצוא שפע של פעילויות יצירה ומשחק - (איפה למצוא - חיפוש זריז ברשת יעלה שלל רב של תוצאות).


לדוגמא שבוע אסקימוסים - פעילויות שאפשר לעשות -
  • הכירו את האסקימוסים (אינואיטים) - עשו יחד מחקר באינטרנט, מיהם? מה המנהגים שלהם? איך נשמעת השפה שלהם? מה מיוחד במוזיקה שלהם?

  • להתלבש כמו אסקימוסים - קצת מאתגר בקיץ, אבל לגמרי אפשרי.

  • מה אוכלים האסקימוסים - הם אוכלים רק גלידות וארטיקים? חפשו יחד ברשת מתכונים מיוחדים של האסקימוסים, מה מיוחד באוכל שלהם? מה מיוחד בצורת הבישול שלהם? תוכלו גם לבשל יחד מזונות אסקימוסים ולהנות מארוחה אסקימוסית.

  • ניסויים בקרח - יש שלל ניסויים שתוכלו למצוא ברשת שבוחנים את הפיזיקה המיוחדת של קרח (מים), ניסויים של תגובתו לקרח ואש, איך אפשר לחתוך אותו בלי סכין, קרח ברגע ועוד. בימים החמים האלו משחק בקרח הוא מהנה במיוחד.

  • לצייר (או להדביק מגזרות נייר) את הדברים המיוחדים לאסקימוסים - איגלו, מזחלות, כלבים ועוד.

  • לדמיין איך היו נראים החיים שלנו אם הינו אסקימוסים, איך היה נראה הבית? הגן? בית הספר? מה עושים כשיוצאים לגינה והכל קפוא? איך מתקלחים בשלג?

  • בניית אנשי שלג מחומרים שונים - לגו, מקלות, ניירות נסו לחשוב על מגוון של חומרים שיכולים לשמש אתכם, חומרים שיש זמינים בבית או בחוץ.

  • נסו להמציא משחק - זכרו שמשחקים הם סוג של אימון שאנו מאמנים את הצעירים (הילדים) לטובת החיים, למה צריכים האסקימוסים לאמן את הילדים שלהם? תוכלו לחפש משחקים אסקימוסים ברשת.

בסיום שבוע האסקימוסים תגלו שהילדים שלכם יודעים כל כך הרבה, וזה נשאר איתם להמון זמן, זוהי המשמעות של למידה חוויתית.


 

אודות הכותב:

ענבר קאהן, יזמית הקופסא, קופסאות הפתעה חודשיות לילדים (והורים) שהם שילוב מנצח של פעילות העשרה, משחקי למידה ויצירה. תוכלו למצוא בקופסא גם פעילויות לבית מארח ומתנות לילדים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il