מאמרים - חקירות כלכליות הדפסה מאתר מאמרים

חקירות כלכליות

נכתב על ידי בני בנימין

[ הדפסת המאמר ]

מהי חקירה כלכלית לאיתור נכסים


חקירה כלכלית עוסקת באיתור כספים, נכסים או רכוש, וכן בבדיקות רקע כלכלי-עסקי על אדם מסוים או חברה, בחקירות הקשורות בהוצאה לפועל וכל חקירה שעניינה בכספים ובאיתור מידע כלכלי.


מהי מטרתה של חקירה כלכלית?


מטרתן של חקירות כלכליות היא לאתר מידע אודות כספים, רכוש ונכסים, בדרך כלל של בעלי חוב, כאשר אינם מוכנים לשלם בטענות שונות. לעתים אנשים זוכים בתביעות כספיות ובעל החוב עדיין אינו מוכן לשלם. חקירה כלכלית יכולה לאתר ולחשוף מידע אודות כספים או רכוש שאותו בעל חוב אולי מסתיר. על סמך הראיות שנאספות ניתן להוכיח בעלות על רכוש וכספים ובית המשפט יכול לחייב את האדם לשלם. כמו כן, בדיקות רקע כלכליות נעשות לפני סגירת עסקאות גדולות למשל, אודות אדם או חברה. החקירה הכלכלית חושפת מידע אודות יכולות פיננסיות, היסטוריית תשלומים וחשבונות, חובות, תיקים בהוצאה לפועל וכדומה.


באילו מקרים כדאי לפנות למשרד חקירות?


ישנם מקרים בהם בעלי חוב טוענים שאין בידיהם את הכסף לשלם, במקרים אלה ונוספים, פעמים רבות אנשים פונים לחוקר פרטי. כמו כן, חקירות רקע כלכליות נעשות לפני סגירת עסקאות גדולות, אודות החברה או איש העסקים וכן במקרים כמו בדיקות רקע על בן או בת הזוג לפני נישואין או במקרי גירושין, למטרת בדיקה של כספים או נכסים שהוסתרו ומקרים רבים נוספים.


איך מתבצעת חקירה כלכלית?


כאשר בידי החוקר הפרטי כל המידע הנחוץ והדרוש בנוגע למקרה הנחקר הוא יכול להתחיל בחקירה. חשוב לשתף את החוקר הפרטי בכל המידע הרלוונטי הנחוץ לתחילת החקירה. פרטים, כמו שמות מושא או מושאי החקירה, שמות בני משפחה וחברים, כתובת מגורים, מקום עבודה או כל פרט חשוב אחר הנחוצים לחקירה. בידי החוקר הפרטי הכלים והידע הנחוצים על מנת לבצע חקירות כלכליות במקצועיות ובדיסקרטיות מרבית. במקרים מסוימים נדרשות חקירות כיסוי ומעקב וכן צילום והקלטה. חשוב מאוד שחקירה כלכלית תבוצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים וללא עבירה על החוקים המתייחסים לחקירות כלכליות. כאשר מושגות הראיות, ניתן להיעזר בהן בעת הגשת תלונה או במקרים של הליכי תביעה בבית משפט.


כמה זמן אורכת חקירה כלכלית?


ישנן חקירות המסתיימות תוך זמן קצר, כאשר בידי החוקר הפרטי יש מספיק פרטים ומידע והוא יכול להתחיל את החקירה. חקירות כלכליות לעתים יכולות לגלוש לחקירות חו"ל, אם בידי החוקר הפרטי מידע אודות נכסים או כספים הנמצאים מחוץ לגבולות המדינה. במקרים מאין אלה החקירה עלולה להיערך זמן ממושך יותר.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il