מאמרים - טיפול בכאב באמצעות עיסוי הדפסה מאתר מאמרים

טיפול בכאב באמצעות עיסוי

נכתב על ידי שירה מעוז

[ הדפסת המאמר ]

בעולם בו אנו חיים אורך חיים יושבני לא מפתיע כי מחקרים מראים ש 70% מאוכלוסיית העולם סובלת מכאבים כרונים או תסבול מכאבי גב באיזשהו שלב בחייהם,


ויחד עם זאת עדיין אני רואה המון אנשים שממשיכים באורך החיים הזה ללא הבנה מה הנזק הגופני שחוסר תנועה גורם להם אז מה הפלא שלבסוף אותם אנשים נכנסים לאותה הסטטיסטיקה.


אך יחד עם הסטטיסטיקה עולה גם כמו הטיפולים המוצעים לציבור הפרטי החל מעיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי לימפטי, עיסוי רפואי, לומי לומי, עיסוי ספורטאים, עיסוי בשיטת טריגר פוינט ועוד... 


לכן לא פלא כשאדם נכנס לסטטיסטיקת הסובל מכאב הדבר הראשון שעולה לו לראש זה "אני צריך עיסוי" והאמנם מחשבה זו נכונה מאחר ועיסוי אכן יכול לפתור או להקל על כאב מכאן גם עיסוי רפואי נכנס לתוכנית הלימודים בעת הוצאת תואר פיזיותרפיה, אך כמו כל דבר בחיים העיסוי צריך להיות מותאם לבעיה.


לרוב אדם אשר סובל מכאב והחליט כי הוא מעוניין ללכת לטפל בכאב באמצעות עיסוי ילך לספא הקרוב אליו ויחליט להתפנק בעיסוי עם ג'קוזי וחמאם אך לבסוף יתאכזב מאחר וירגיש כי אינם מטפלים בכאב שבעקבותו הוא הגיע ואף לרוב הנוהל של אותם מטפלים זה לא לגעת באזור כואב שמה לא יחמירו או שמה האדם יסבול ולא יהנה בטיפול.


אז מתי כן עיסוי יכול לאזור ולאילו סוגי בעיות?


לפרט את כל סוגי העיסוים יהיה ארוך מדי לכן נפרט את העיסוים היעילים ביותר ולאילו מגוון בעיות.


עיסוי רפואי - לעיסוי רפואי אין  הגדרה מוחלטת ולכן יכול להיות החל מטווינה ועד לעיסוי שוודי אך כאשר מדברים עליו מדברים על עיסוי לצורך ריפוי וזירוז זמן החלמה .


עיסוי לימפטי- בלוטת הלימפה  תפקידה לנקז נוזלים לכן כשיש הליך דלקתי לרוב בלוטות הלימפה יהיו מורגשות ומודלקות, עיסוי לימפטי תפקידו לסייע בסירקולציה של הנוזלים בגוף כאשר יש דלקת עיסוי זה יהיה היעיל ביותר לצורך טיפול בדלקת מאחר ויסייע בסירקולצית הנוזלים הדלקתיים ויזרז את הליך החלמת הגוף.


טווינא- טווינא עובדת על עקרון השיטה הסינית בעצם רק במקום להכניס מחטים לנקודות על המרידיאן נכנסים באמצעות עיסוי הטווינא ידוע כעוזרת בכאבי שרירים כרונים.


עיסוי בשיטת טריגר פוינט- הינה השיטה החדשה והמהפכנית של המאה ה-21 השיטת עובדת עפ"י נקודות (כווץ) בשריר השיטה התגלתה לאחר שהמון מטופלים שהגיעו לקבל זריקה ע"י הרופא הרגישו הרבה יותר טוב אחרי שמחט נכנסה לאזור הכאב אך לפני שהרופא נתן בכלל תרופה!


כתוצאה מכך ביצעו מחקרים וגילו כי נקודות הטריגר הינם כיווץ בסיסי השריר שגורמים לתגובה איסכמית (חנק) של השריר, כאשר לוחצים על הנקודה או מדקרים אותה מאלצית זרימת דם לשריר מה שלרוב פותח אותו והמטופל מרגיש הרבה יותר טוב.


יחד עם זאת אחד הדברים הכי חשובים בנושא הזה זה כאשר אתם הולכים לטיפול חשוב ללכת למטפל שמבין ומתמחה בטיפול בכאב, כאשר הולכים לספא או למישהו שמבטיח פינוק אותם אנשים מתמחים בלגרום לתחושת רגיעה והנאה ולא לטפל בכאב, לכן כשהולכים לעשות עיסוי לטיפול בכאב חשוב ללכת למי שמתמחה בתחום.


 


לסיכום: במידה ואתם סובלים משריר מכווץ טריגר פוינט זה העיסוי בשבילכם.


במידה ואתם סובלים מדלקת בשריר עיסוי לימפתי זה העיסוי בשבילכם (לאותו הרגע)


במידה ואתם סובלים מכאב כרוני אתם יכולים לבחור בין טווינה לבין טריגר פוינט.


 


 


 


 

אודות הכותב:

הכותבת הינה ספורטתרפיסטית, חובשת ומאמנת כושר, בעלים של מעוז ספורט- קליניקה לשיקום ומניעת פציעות ספורט ועוסקת בשוטף בשילוב עולם הרפואה והספורט עם נסיון בעבודה עם קבוצות בליגת העל בכדורגל, חברות תעופה, ומלכ"רים שונים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il