מאמרים - מהי מערכת חימום מים בגז הדפסה מאתר מאמרים

מהי מערכת חימום מים בגז

נכתב על ידי אלחנן עטר

[ הדפסת המאמר ]

חימום מים בגז 


יוקר המחייה בישראל הוא מהגבוהים בעולם, ולמרות שבתחום הגז לישראל מאגרים טבעיים גדולים ,בכל זאת המחירים ממשיכים וממראים. לעומת ארצות אירופה בהן מחיר המים לא קיים או סמלי ביותר בישראל מחיר המים גבוה במיוחד. בארצות אירופה הקרות משתמשים בחשמל לחימום הבתים במשך חודשים ארוכים ומחירו זול יותר ממחיר החשמל בישראל. מעת לעת ולפחות במרווחי זמן קצרים, מעלים לנו את מחירי החשמל, הארנונה, המים והגז ועוד מיסים למיניהם. לכן יותר ויותר אנשים מחפשים אחר פתרונות חימום יעילים.


איך עדיף לחמם מים ?


לאור המחירים הגבוהים של חשמל ובוודאי שלאור ההתעוררות הגלובלית בחשיבות השמירה על איכות הסביבה, ניתן לראות זינוק רציני בעת האחרונה בביקוש למערכות חימום מים בגז לבתים. חימום מים בגז הוא חסכוני בהרבה מהשימוש בחשמל לחימום המים. ובנוסף לכך מחמם מים גז הוא ידידותי לסביבה.


אין זה פלא כי לאחרונה נוצר ביקוש גבוה למערכות חימום מים בגז, מחיר המערכת הוא סביר ביותר, התפעול קל מאוד והמים החמים מגיעים מיד ללא הצורך לחכות זמן רב להתחממות הדוד. 


חימום מים בגז היא מערכת הפועלת על גז ביתי, המחממת את המים לטמפרטורה גבוהה מאוד ברגע שאתם פותחים את הברז של המים החמים. המים החמים ממשיכים לזרום ברצף ובטמפרטורה קבועה עד לרגע סגירת הברז, כך נחסכת גם הבעיה המוכרת למי שאוהב להתקלח זמן רב, שלפתע המים הופכים לפחות חמים ואז לפושרים ואז אין ברירה ויוצאים מהמקלחת כי המים הפכו לקרים. מצב זה קור בשל כניסת מים קרים לדוד כל עת שברז המים החמים פתוח והתערבבות מים קרים בחמים והתוצאה היא של מים פושרים.


איך פועלת מערכת חימום מים בגז ?


מערכת חימום מים בגז פועלת על גז בלבד לחימום המים, המערכת מותאמת לעבוד גם עם קולטי שמש וגם עם מערכות סולאריות, בכדי לנצל את אנרגיית השמש. את מערכת חימום המים בגז ניתן להרכיב בקלות וביעילות בכל מקום נדרש בבית, גם במקלחת ובם במטבח או גם מחוץ לבית ,בחצר הבית והיכן שתחפצו.


מה הבדל בין חימום בחשמל לחימום בגז ?


ההבדל הגדול בין שתי השיטות הוא כי עבור חימום בגז נדרש להמתין לפחות חצי שעה ולעיתים גם יותר, נדרש לתכנן את המקלחות ולעשות תור. גם הכמות מוגבלת לדוד אחד כאשר מחממים מים בחשמל. בעת החימום של המים בגז, אין צורך לתכנן מקלחות וניתן להשיג מים חמים בכל עת ובכל כמות נדרשת.


 

אודות הכותב:

 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il