מאמרים - אתיקה מקצועית של חוקר פרטי הדפסה מאתר מאמרים

אתיקה מקצועית של חוקר פרטי

נכתב על ידי בני בנימין

[ הדפסת המאמר ]

כללים אתיים של  חוקר פרטי


מתוקף תפקידו של החוקר הפרטי הוא נגיש למידע חסוי ורגיש.


החוקר הפרטי צריך לעמוד בכללי אתיקה שונים במסגרת עבודתו.


חוקר פרטי צליח יהיה בעל ביטחון עצמי רב, שיקול דעת  וקור רוח. במהלך עבודתם, החוקר עלול להתקל בפושעים העלולים להתנכל לו, ולכן חשוב מאוד לחוקר להיות אמיץ ובעל נחישות.


בנוסף, עבודתו של חוקר פרטי מצריכה ממנו להיות אדם חברותי המסוגל לרכוש במהירות קשרים אישיים והינו בעל יכולת בהוצאת מידע מאנשים ל ידי חקירות דיבוב.


חוקרים פרטיים צריכים לדעת לעמוד בלחץ ובעלי יכולת לפתור בעיות במהירות. בנוסף, חוקר פרטי מקצועי, צריך להיות בעל יכולת טכנית טובה ולהשתמש בציוד מעקב מתקדם על מנת להשיג את התוצאות הדרושות.


 


תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה התשל"ג 1972 קובעות את חוקי האתיקה לפיהן פועלים החוקרים הפרטיים.  תקנות אלו נחלקות למספר חלקים עיקריים.


החלק הראשון הינו הוראות יסוד הכוללות את הנושא החשוב ביותלר ולפיו עליו לפעול לטובת לקוחו בנאמנות, מסירות והגינות. 


החלק השני עוסק בסייגים ובהוראות בניהול משרד חקירות, אחת ההוראות לדוגמא הינה כי  בעל משרד לחקירות פרטיות יציג את רישיונו במקום בולט.


 בפרק ה' מצויינת חובת השמירה על סודיות כאשר לפי סעיף זה חל איסור מוחלט על חוקר פרטי למסור הלאה מידע שאסף במסגרת עבודתו עבור הלקוח, אלא אם העברת המידע נעשית באישור הלקוח.


במסגרת תפקידו חל על החוקר הפרטי לשמור על סודיות פרטי התיק כם מפני עובדי משרדו אשר אינם אמונים על החקירה.


 חשוב להבין כי משרד חקירות וחוקרים פרטיים נכנסים לתמונה כאשר אדם רוצה להשיג מידע אישי או משפטי על גורם אישי או עסקי וחשובה לו עבודת מחקר יסודית.


במקרה זה עדיף לאדם הפרטי אין מונים, לפנות למשרד חקירות מקצועי אשר ידע לבצע את העבודה במקצועיות וניסיון, ויספק לו את הנתונים הנדרשים.


חקירה הנעשית ע"י משרד חקירות עדיפה על פני חקירתו של אדם פרטי, הן עקב רשיון משרד המשפטים המאפשר למשרד לבצע חקירות פרטיות, והן עקב הידע והנסיון הרב לרבות עבודה עם אמצעים וציוד מתוחכם ומיועד לעבודה זו.


בנוסף, משרד חקירות יודע לבצע את החקירה באופן סודי וסמוי כך שהוא יכול לאסוף מידע אישי ונתונים בשטח בלי שאנשים אחרים ידעו ויבחינו כי מתבצעת חקירה.


התוצאות המתקבלות מחקירה כזו הם מבוססות ואמינות ומתקבלות ועל פי רוב משמשות כעדות קבילה בבית משפט.


 

אודות הכותב:

בני דיטקט חקירות


www.detect.co.il


info@detect.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il