מאמרים - מהו מעמיס טלסקופי הדפסה מאתר מאמרים

מהו מעמיס טלסקופי

נכתב על ידי אוקס אור

[ הדפסת המאמר ]

מעמיס טלסקופי הוא כלי רכב הנדסי ייחודי שיש לו זרוע הרמה המונפת אל על ובזכותה אפשר לבצע שלל משימות או עבודות. הוא נראה בעצם כמו כלי רכב קטן שמחובר אליו מנוף ויש שלל עבודות שהוא מסייע מאד בביצוען. אפשר לראות את המעמיסים האלה ברחבי הערים או היישובים הקטנים, כמו גם במקומות מגוונים אחרים אך המטרה שלהם תמיד זהה – השימוש שלהם בהרמה של אדם אחד שנמצא בסל הקטנה של המעמיס ויכול לבצע עבודות בגובה בביטחון ובטיחות מלאים. ישנם מעמיסים המיועדים להרמת בני אדם (אדם אחד בדרך כלל, כאמור) ויש כאלה שלחלק המתרומם שלהם יכולים להיות מחוברים במת הרמה או שני מוטות מתכת אשר מיועדים להנפת משטחים שלמים. ללא ספק עולם הלוגיסטיקה והאחסון משיג בעזרת המעמיסים האלה הרבה מאד פתרונות לשלל מצבים או משימות.


 


תכונות חשובות


כאמור, חשוב לדעת קודם כל שהמעמיס מתאים לנשיאת אדם אחד בלבד בסל. בנוסף לכך – אמנם יש כמה וכמה סוגים של מעמיסים אך אין הם נישאים לגובה רב ולא יתאימו למשימות שאכן דורשות גובה רב במיוחד. הגובה המקסימלי שרוב המעמיסים יגיעו אליו נע סביב 20 מטר אך היתרון הגדול של השימוש בהם נעוץ דווקא ביכולת התמרון. בסל המוגבה יש מערכת חשמלית שבעזרתה יכול מי שנמצא בסל למצוא בדיוק את המיקום הדרוש לו לשם ביצוע משימה זו או אחרת וכך אין הוא צריך להסביר זאת לנהג או למי שעומד למטה על הקרקע. כאשר מדובר, למשל, בעבודה של גיזום ענפים ברחובות העיר – מי שמבצע את הגיזום בגובה יכול לכוון את הסל בדיוק למקום המתאים לו לצורך גיזום מדויק וכמובן שמירה על בטחונו שלו בעת הפעלת המסור החשמלי. 


 


למה לבחור במעמיס טלסקופי


עבודה עם מעמיס תהיה שונה מאד משימוש במתקני הרמה אחרים. בזכות המידות הקטנות של הסל יהיה קל מאד למצוא את המקום בגובה שבו הסל צריך להיות לשם ביצוע העבודה ובאופן כללי פשוט מאד לתמרן אותו ולעשות בו שימוש. על רוב המעמיסים אפשר לעשות שימוש עם משקל מקסימלי שנע סביב ארבעה טון – מה שמאפשר טווח רחב של ביצועי עבודות בשלל תחומים ונושאים. גם במת הרמה מספריים ייתכן ותוכל לתת מענה דומה במגוון משימות אך שטח הפנים הגדול של משטח ההרמה עלול דווקא להיות בעוכריה וישנן עבודות שהיא לא תהיה מתאימה ואפילו תקשה על העבודה. 


חשוב מאד לבחור את מתקן ההרמה שייתן את המענה הטוב ביותר תוך כדי שמירה על ביטחונם של העובדים בגובה. העדפת של במת הרמה על פני המעמיס הטלסקופי עלולה במקרים מסוימת לגרום לעבודה להיות מסורבלת יותר ובעקבות כך גם ארוכה או מסבכת יותר. 


 

אודות הכותב:

רום במות הרמה, מעמיס טלסקופי, מנופים


https://www.rom.co.il/he/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il