מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

הסערה התקשורתית, שמתחוללת בעקבות התבטאויותיו של ד"ר מרדכי קידר בעניין רצח רבין, מלמדת עד כמה אין לשקר רגליים ועד כמה ימשיך השקר לרדוף את מדינת ישראל, כל עוד תימשך סתימת פיותיהם של כל אלה המבקשים לרדת לחקר האמת בעניין הרצח.


ד"ר קידר בסך הכל נתן הד פומבי לתחושות הבטן של אזרחים רבים מכל קצווי הקשת הפוליטית. שהרי, כל מי שבוחן לעומק את נסיבות ליל הרצח, מנקודת מבט בלתי משוחדת ואובייקטיבית, מגיע בכורח ההיגיון הצרוף למסקנה הבלתי נמנעת שהגירסה הרשמית של רצח רבין היא למעשה הקונספירציה.


ישראל הרשמית של ימינו, שבחרה בשקר כערך מכונן להתנהלותה הממלכתית, היא זאת שמטפחת את הגירסה הרשמית של רצח רבין, מגינה עליה מכל משמר ומוקיעה כל איש אמת שמנסה לקעקע אותה.


אני עצמי נמניתי עם מוקיריו של יצחק רבין, למרות שתמיד התנגדתי ועדיין אני מתנגד לרעיון העיוועים של הקמת מדינה פלשתינאית בחבלי יהודה ושומרון.


התרשמתי תמיד מאישיותו האצילית של רבין, עוד מהימים שבהם היה הרמטכ"ל בזמן שירותי הסדיר, וגם לאחר מכן סברתי שהיושר האישי של יצחק רבין היה ראוי להוות דוגמה מאלפת לפוליטיקאים מימין ומשמאל.


דווקא משום שהערכתי ביותר את יושרו האישי של יצחק רבין, אני מתנגד בכל תוקף להמשך הטיוח של נסיבות הירצחו, שמסמל את מנטליות הכזב שהשתרשה בעומק הממלכתיות הישראלית ומקעקעת את אושיות החוסן הקיומי של המדינה.


לא רק תרבות השקר השתרשה במדינה אלא גם מאפייניים אלימים של בריונות דעתנית שמשחיתה את השיח הציבורי בסוגיות מכוננות כאלה דוגמת הנסיבות האמיתיות של הרצח. עצם העובדה שהגישה לחקר נסיבות הרצח מזוהה עם עמדה פוליטית ממיטה חרפה על הציבוריות הקרנפית שמנוונת את החברה הישראלית.


עד היום, הגירסה הרשמית של רצח רבין אינה מסוגלת לספק הסבר מתקבל על הדעת לקליע הרובה שחדר מלפנים לחזהו של יצחק רבין. שהרי, החור הקדמי בחולצתו של רבין אינו מותיר ספק בכך שרבין נורה גם מקדימה בניגוד לממצאי הגירסה הרשמית. כמו כן, אין שום הסבר סביר להימצאותו של יגאל עמיר בשטח הסטרילי, וכן לצעקות "סרק, סרק, סרק" לאחר ביצוע היירי.


עובדות בסיסיות אלה, שמפריכות את ממצאי הגרסה הרשמית של רצח רבין, הן רק חלק מאירועי זירת הרצח שממוטטים למעשה את כל בניין הקלפים של הגרסה הרשמית, שמדיפה ריח צחנה של קונספירציה המיועדת לטמון את האמת הנפיצה במעבה עלטת השכחה הרחק מעין השמש.


זמן קצר לאחר רצח יצחק רבין, ניהלתי התכתבות עם בת משפחתו הקרובה, והיא בהחלט אישרה ברמז דק ובין השיטין את חששותיי ביחס לסילוף האמת הגלום בגירסה הרשמית של הרצח, שבאותו זמן כבר קרמה עור וגידים והתחילה להשתרש בתודעה הציבורית.


העובדה שההתייחסות לרצח רבין מזוהה כיום עם עמדה פוליטית, היא זאת שמקילה על כוהני הגירסה הרשמית של הרצח לשמור מכל משמר על מורשתם השקרית. גם התקרנפותם הציבורית של פוליטיקאים, אנשי תקשורת וידוענים למיניהם מחבלת בכל יוזמה מבורכת לרדת לחקר האמת של נסיבות הרצח.


סתימת פיותיהם של כל מבקשי האמת, המזהים את החשיבות הנובעת מגילוי נסיבות ההתנקשות לאשורן להבראתה של החברה הישראלית, איננה רק אות קלון למדינה אלא היא גם מערערת את חוסנה הקיומי המושתת על חברה בריאה המסוגלת להכיל את האמת באשר היא.


 

אודות הכותב:

מהנדס ופיזיקאי. בוגר הטכניון ואוניברסיטת אוקספורד. עבד כמדען במוסדות מחקר, תעשיית הייטק ואקדמיה. כיום עוסק במחקר עצמאי בפיזיקה תאורטית. מפרסם מאמרים פובליציסטיים בעיתונות המודפסת והאלקטרונית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il