מאמרים - התקנה נכונה של דשא סינתטי הדפסה מאתר מאמרים

התקנה נכונה של דשא סינתטי

נכתב על ידי אלכסנדר לב

[ הדפסת המאמר ]

 


על מנת ליהנות מדשא סינתטי, חשוב לא רק לבחור מוצר איכותי ובעל עמידות לשנים ארוכות, ישנה גם חשיבות גדולה לאופן ההתקנה. התקנה מקצועית של דשא סינתטי היא תנאי הכרחי לכך שתוכלו ליהנות מהדשא הסינתטי לאורך זמן. ברמת העיקרון איננו ממליצים על התקנה עצמית, מוטב להשאיר זאת למומחים, בטח כאשר מדובר על התקנה על אדמה ולא על רצפה. התקנה על אדמה דורשת הכנה מקיפה יותר. התקנה מקצועית אמנם תעלה לכם יותר, אך בסופו של דבר התקנה עצמית תהפוך לעוד אחד מהדברים הזולים שבסוף עולים לכם ביוקר.


אם בכל זאת אתם שוקלים להתקין בעצמכם, להלן קצת מידע על התקנה נכונה של דשא סינתטי לפי שלבים:


 


שלב ראשון - הכנת השטח


 


הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להכין את השטח להתקנת הדשא הסינתטי. המטרה היא לקבל משטח חלק, ישר וללא עשבים. לכן יש לנכש עשבים ואף להשתמש בריסוס, ליישר את האדמה ולהוציא אבנים שמפריעות. חייבים לעשות ניקוי יסודי; שורשים חיים מתחת לאדמה עלולים לגרום בהמשך לעיוותים בצורת הדשא. על מנת להבטיח שלא תצמח שוב עשבייה, מומלץ להניח יריעות פלריג שחור על השטח המיועד.


 


שלב שני - שכבת מצע


 


יש להכין שכבת מצע יציבה. אנו ממליצים על אבנים קטנות וחול מחצבה. למשל תוכלו להשתמש באבן סומסומית הגרוסה דק. יש לפזר אותה בצורה אחידה ובגובה של 5-10 ס“מ. לאחר מכן יש להדק אותה בעזרת ג‘בקה. מתקינים מקצועיים נוהגים להדק את הקרקע תוך כדי יצירת שיפוע עדין ובתי מורגש לצורך הרחקת המים.


 


שלב שלישי - פרישת הדשא


 


לאחר שתעשו עבודות הכנה ניתן לפרוש את הדשא הסינתטי על המצע. את מרבדי הדשא מקבעים היטב למשטח בעזרת מסמרים באורך של כ 20 ס“מ. של יהיה מרחק גדול מידי בין מסמר למסמר (לכל היותר 20 ס“מ בין המסמרים) על מנת שהדשא לא יזוז ולא ייווצרו קמטים. שני הדגשים החשובים בשלב זה הם הצמדה של המרבדים בצורה מדויקת ללא רווחים. והדגש השני הוא להקפיד להניח את מרבדי הדשא באותו הכיוון (כיוון הסיבים). אם ישנם עמודי תאורה או מכשולים שטנים יש לחתוך את מרבדי הדשא הסינתטי בהתאם.


 


שלב רביעי - הדבקת המרבדים


 


התהליך אינו מסתיים בקיבוע המרבדים עם מסמרים. יש גם להדביק את המרבדים אחד לשני. הדבקת המרבדים אחד לשני מתבצעת באמצעות יריעות חיבור ודבק ייעודי למטרה זו. יש לחבר היטב את הקצוות של המרבד עם זה הצמוד אליו.


 


שלב חמישי - הברשה


 


יש להבריש את הדשא, ניתן לעשות זאת באמצעות מטאטא כביש. הברישו נגד הכיוון על מנת לזקוף את הסיבים. יש הנוהגים לפזר חול סיליקט בטרם ההברשה (נדרש בסוגים מסוימים של דשא סינתטי).


 


 

אודות הכותב:

גרינוויו- תכנון עיצוב והקמת גינות

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il