מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מפעלים ומבני תעשייה העוסקים בייצור, נזקקים למערכות אוורור וסינון אוויר למען שמירה על איכות הסביבה ומניעת זיהום אוויר וגם ליצירת סביבת עבודה נקייה ובטוחה . 


מבנה או אזור במפעל הזקוקים לאוורור יבחרו בדרך כלל במפוח תעשייתי בעל מספר תכונות חשובות של ספיקת אוויר גבוהה מול לחצי עבודה נמוכים וגם רמת רעש נמוכה.


מקומות מסחריים בהם האוויר נקי יותר ואינו ספוג חלקיקים ואדים של שמן אפשר לאוורר בעזרת מפוחים בעלי כפות מאיץ הקמורות לפנים על ידי כניסת אוויר בודדת או על ידי כניסת אוויר כפולה ללא מסנן. 


במקומות עבודה או במפעלים בהם האוויר רווי בחלקיקי עשן ושמן, נדרש לבצע אוורור כללי של חלל העבודה ולכן בנוסף למפוחים נדרש להתקין מערכות סינון אוויר שהן רב שלביות שמטרתן מנית הגעת חלקיקי העשן אל המאיץ.


 


מהו תפקידו של מפוח אוויר תעשייתי ?


מפוח אוויר תעשייתי הוא בעל מגוון רחב של תפקידים בהליכי הייצור וביניהם : 


שינוע חלקיקי האבק והאוויר רוויי השמן והעשן מתהליך הייצור אל תחנות הסינון. 


שינוע חומר במערכות הייצור.


אוורור כללי של כל המפעל.


קירור מכונות בתהליכי ייצור שונים.


ועוד. 


האוויר משמש כמדיום לשינוע גזים או חומר אחר ממקום למקום על ידי מפוחים תעשייתיים ולכן ניתן לבחור לכל סוג של תהליך את המפוח המתאים לו על פי קריטריונים כגון סוג הגז או החומר אותו נדרש לשנע וגם תכונות החומר אם הוא נפיץ או דביק או קורוזיבי וכמובן גם כמות החומר הדורשת שינוע וכדומה.


 


סוגי מפוח אוויר תעשייתי 


ישנם סוגים שונים של מפוחים תעשייתיים בין היתר ניתן לבחור ולהתקין את הסוג המתאים על פי דרישות המקום והצרכים. 


לדוגמא: באם נדרשים מפוחים לתעשייה הכימית פרמצבטית ניתן לבחור את סוג המפוח ומבנה החומר ממנו עשוי המפוח בתאם לגז או לחומר אשר נדרש להוליך. ברוב המקרים התקן יהיה לאזור 22- אבק נפיץ. 


אלה הם מפוחים העשויים מפיברגלס או פוליפרופילן או PVC או פלמ"ב. מפוחים תעשייתיים מותאמים לתעשיות פרמצבטיות כימיות מבנה המפוח עשוי מברזל או מפלב"מ.


מפוחים נוספים ניתן להתאים לדוגמא הם מפוחים תעשייתיים מסדרה K .המיועדים למבני תעשייתי כבד, ולמגוון נרחב יותר של תהליכי ייצור. 


מבנה המפוחים או של כפות מאיץ ישרות לאחור לכניסת אוויר בודדת. המנוע מונע בהינע רצועות או הינע ישיר ומוצב מחוץ לזרימת אוויר. אלו הם מפוחים תעשייתיים המותאמים לתנאי עבודה קשים בעבודה רצופה של 24/7 .


אודות הכותב:

מגוון רחב של פתרונות בתחום סינון, פינוי והולכת אוויר חברת איירקונטרול

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il