מאמרים - מהם מנעולים ביומטריים הדפסה מאתר מאמרים

מהם מנעולים ביומטריים

נכתב על ידי פנינה ולטר

[ הדפסת המאמר ]

האם אתה מתכנן להתקין מנעולים ביומטריים? מנעולי טביעות אצבע ומנעולי דלת ביומטריים הם התכונות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בהן תוכלו להשתמש כיום בכדי לשמור על הבטיחות מפני מפורצים.


מנעולים ביומטריים ופתרונות אבטחה דומים אחרים הנשענים על זיהוי טביעות אצבע הם כבר לא מושגי מדע בדיוני שנראים רק בסרטים. הם הפכו למכשירים אמיתיים, מוחשיים ושימושיים במיוחד שיותר ויותר תעשיות החלו להשתמש בהן. בתים ועסקים כאחד עוברים את המעבר למנעולים מתקדמים הנשענים על המאפיינים הייחודיים של גוף האדם כדי להבטיח רמות אבטחה גבוהות, כמעט ללא רבב. בנוסף, אם ברשותך סמארטפון שיצא לאחרונה, סביר להניח שאתה משתמש בטכנולוגיה המדהימה הזו כשאנו מדברים. אנו מדברים על פונקציית זיהוי טביעות האצבע המאפשרת לבעלי סמארטפונים לפתוח את נעילת הטלפונים שלהם באמצעות טביעות האצבע שלהם שלא ניתן לשכפל.


 ביומטריה היא ללא ספק כמעט בלתי אפשרית לפרוץ או להעתקה, מה שאומר שאיומי האבטחה הרגילים נשמרים במינימום. וזה לא נכון רק לטלפונים - מנעולים הנשענים על טכנולוגיה זו מאפשרים לנו ליהנות מבתים ובמרחבים מסחריים בטוחים יותר או אפילו להרחיק נתונים חסויים מעיניים סקרניות ואנשים לא מורשים. בין אם מפתחות מתכת קלאסיים ומנעולי בורג או מנעולים מסתוריים כפי שאנו מכירים אותם כיום, יוחלפו במערכות המנעולים הביומטריים מתישהו בעתיד, קשה לדעת. עם זאת, דבר אחד בטוח: סורקי טביעות אצבע כאן כדי להישאר.


 מנעול ביומטרי הינו מנעול היי-טק המאפשרים גישה לחדר בעזרת תכונות הגוף הייחודיות של האדם. כלומר, ישנם מנעולים ביומטריים הדורשים מהמשתמשים להשתמש בתמונות הרשתית הייחודיות או טביעות האצבע כדי לנעול ולפתוח דלת. סורקי רשתית עדיין אינם מיועדים לשימוש ברמה האישית לעת עתה. עם זאת, מנעולי טביעות האצבע החלו להיות יותר ויותר פופולריים במהלך השנים האחרונות.


 מערכות נעילת טביעות אצבע מסתמכות על סורקים אופטיים או תרמיים לקריאה, הערכה ואחסון של טביעות אצבעות של אנשים. הם משמשים לשמירה על חדרים או מבנים מוגנים מפני גישה לא רצויה ולא מורשית והם תוספות מצוינות למעבדות מחקר או לחדרי שרת בחברות IT גדולות.


אופן פעולת המנגנון של המנעול הביומטרי: לחיצה על קצה האצבע או על כף ידו כולה לסורק, מה שאמור להביא לזיהוי מיידי של פרטי טביעות האצבע הייחודיות של האדם המתאים ולאפשר לו להיכנס לחדר או לבניין.


במערכות נעילה ביומטריות יש כמה ליקויים וחסרונות שגורמים להרבה משתמשים פוטנציאליים לחשוב פעמיים על השימוש בהם. מנעולים ביומטריים למשתמשים ביתיים, למשל, דורשים סוללות כדי לעבוד - והם יכולים להיגמר בקלות ללא ידיעתך ולהוביל לחוסר יכולת להשתמש בבטחה במנעולים. בנוסף, מרבית הדגמים זקוקים לחשמל כדי לתפקד, והפסקות חשמל עלולות להוביל למצוקה נוספת. הם גם יקרים ולא כולם יכולים להרשות לעצמם אותם, במיוחד לבניינים ובתים עם הרבה דלתות. התקנתם ושירותם דורשים גם עזרה מקצועית. רצוי להשתמש בהם במקביל למערכות נעילה ומפתחות קלאסיות הניתנות לתיקון בקלות והחלפה על ידי מנעולן מומחה.


 

אודות הכותב:

קורת גג - בניית אתרים, המרכז לאדריכלות העסקים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il