מאמרים - כאבי רגליים חזקים הדפסה מאתר מאמרים

כאבי רגליים חזקים

נכתב על ידי אלחנן עטר

[ הדפסת המאמר ]

יש כל מיני סוגים של כאבי רגליים. חלקם כתוצאה מבעיות בריאותיות, תאונות, מאמץ יתר בספורט, מחלות כלי דם ועוד. בדרך כלל אנו נוטים ליצור עומסים על הגפה התחתונה בגלל שימוש ברגליים ולכן הן גם כואבות.


כאבי רגליים חזקים מוגדרים ככאבים מורגשים מאוד המופיעים בחלק כלשהו של הרגל, מכף הרגל ועד האגן. בין הגורמים לכאבים: טראומה חבלות, עומס יתר, הפרעות בריאות, קרישי דם ועוד. עומס יתר או חבלה על רקמות ברגליים כמו מפרקים, שרירים, עצמות, רצועות, גידים ועוד עלולים להוביל לתהליך דלקתי ולעוד תסמינים. חומרתם תלויה ברמת הנזק ובמיקום שלו.


ברוב המקרים, עם התייחסות לכאב כבר מההתחלה, אפשר לפתור את הבעיה באמצעות מנוחה. אבל אם מדובר במשהו יותר רציני, החמרה של התסמינים במקרה של בעיה כרונית, אורתופדית או אחרת, חייבת לקבל התייחסות מרופא.


כאבי רגליים חזקים והגורמים


כאבי רגליים חזקים עלולים להיות מאוד חריפים, קצרים או כרוניים. כאמור הם יכולים להופיע בכל אזור ברגל. הכאב עלול להיות מהיר וחד, או הדרגתי. הוא יכול להיות שטחי או חודרני, מציק או רגוע. להיות מלווה בתחושות נימול, הירדמות של חלק מהרגל, חולשה, נפיחות ועוד. יש כאבי רגליים שמלווים גם בחום. במקרה של בצקת זה עלול לרמוז על קיומה על מחלה זיהומית.


יש מגוון רחב של גורמים לכאבי רגליים. השכיחים ביניהם הם: טראומה, נפילות, תאונות וחבלות. כל אחת מהסיבות הללו עלולה לגרום נזק לרקמות ובהמשך לכאב. יש גם כאבים המוקרנים לרגליים עקב פגיעות באיבר אחר כמו למשל בדיסק בגב, שברים בעצמות הרגליים מלווים בכאבים חזקים. מתיחה או קרע של רקמה, רצועה או גיד, הם נזקים טראומתיים אשר עלולים גם לחולל דלקת, ליצור מגבלת תנועה וכמובן גם לגרום לכאבים ברגליים. 


יותר מדי ספורט ועומס על הרגליים


טראומה בגין עומס יתר או אימון לקוי, עלולים לגרום להתפתחות של כאבי רגליים חזקים. מאמצים ועומס חוזרים ונשנים, מובילים להצטברות של נזק ברקמות, בעצם, בגידים ובשרירים. זה קורה בעיקר אצל ספורטאים, או טירונים.


כאבי רגליים עלולים להתפתח בגלל דלקות ושברי מאמץ בעצם השוק. הסיבה היא שהשוק היא בולם זעזועים, ולפעמים יש יותר מדי. אז זה עלול להיגרר לדלקת, מגבלות תנועה ובמיפוי עצמות אפשר לראות בצורה ברורה את הנזק. גם ירידה באספקת הדם, היצרות של כלי דם או חסימה עלולים לגרום לכאבים ברגליים. היצרות של כלי דם בעמוד השדרה, תקרין כאבים גם אל הרגליים.

אודות הכותב:

אלחנן Gnss


MSPA ג'קוזי מתנפח

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il