מאמרים - מאתר נזילות באמצעים מתקדמים הדפסה מאתר מאמרים

מאתר נזילות באמצעים מתקדמים

נכתב על ידי נטע אלתרמן

[ הדפסת המאמר ]

בכל בית מונחת צנרת והיא מרכיב משמעותי בכל בית. היא נסתרת אולם היא משפיעה על איכות החיים. כל פגיעה או תקלה בצנרת עלולה לגרום לנזק ולהוצאת כספים בגין תיקונה, לכן מומלץ לכל בעל דירה או בית, להתקין את הצנרת הכי טובה הקיימת היום. ככל שהיא תהיה משובחת יותר, כך יהיו בה פחות תקלות. 


בנוסף יש חשיבות רבה לאיכות ההתקנה של הצנרת. אם היא תותקן בצורה גרועה, היא תגרום לצרות צרורות. לכן בחרו גם את סוג הצנרת וגם את מי שמתקין לכם אותה.


אבל כיוון שבהרבה דירות ובתים, גם אם יש צנרת ישנה לא מחליפים אותה כל כך מהר מטעמי חיסכון כספי, עלול להיווצר מצב שיהיה סדק או חור בצינור, מה שעלול לגרום לפיצוץ בצנרת. פיצוץ כזה אגב ישר מזרים מים מאחורי קירות או מתחת לרצפות, ועלול לקחת זמן עד שתאתרו את זה שיש להם נזילה.


מאתר נזילות בדרך כלל זה שרברב אבל היום זה לא מה שהיה פעם. היום כל בעל מקצוע מצויד בציוד חדשני אשר עוזר לו לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה הרבה יותר מהר מאשר בעבר.


היה היה פעם פיצוץ בצנרת


פעם השרברב, היה מגיע לבית מבין את התלונה ואם לא היה סימן ברור כלשהו של מים אבל למשל ריח של טחב, היה ברור שמדובר בבית שיש בו רטיבות אבל אי אפשר היה לדעת בוודאות מה מקור הבעיה. אז מה היה עושה השרברב, וכולם היו עושים את זה, הם היו מנחשים איפה יכול להיות הפיצוץ. כדי לדעת את זה, הם היו מחליטים שאולי זה מאחורי קיר מסוים ואז פשוט מפרקים אותו, אם הם חשבו שהפיצוץ הוא מתחת לרצפה, אז הם היו מפרקים אותה.


לפעמים הם קלעו בול ולפעמים הם טעו. אז היו בעלי הבית נשארים עם שאריות של טיח וקירות או מרצפות וצריכים להזמין שיפוצניק לתקן להם את מה שהשרברב שבר. אבל יש לציין כי לא הייתה דרך אחרת לגלות את מקור הנזילה ולא היה את הציוד שיש היום. 


ציוד מתקדם


היום כדי לאתר נזילה לא מנחשים, לא מפרקים ולא שוברים קירות. יש היום אמצעים מאוד חכמים ומדויקים אשר באמצעותם ניתן לאתר את מקור הנזילה ולטפל בו מידית לפני שהמים ימשיכו לזרום מאחורי הקירות או מתחת למרצפות ויגרמו לנזקים בלתי הפיכים.


כל שרברב מגיע היום עם מצלמה טרמית. זו פועלת על טמפרטורה וכאשר היא מאתרת מים הטמפרטורה משתנה וכך יודעים כי יש באזור מים. מצלמה אחרת היא בעלת סיב אופטי. מחדירים את הסיב למקום מסוים בו חושדים שהוא מקור הנזילה, והוא מציג תמונה על מסך. אפשר לראות בוודאות אם יש מים או לא. ויש גם ציוד שאפשר לשמוע את המים ובסה"כ עם ציוד כזה או אחר כל מאתר נזילות יכול להגיע לבעיה הרבה יותר מהר ממה שהיו עושים פעם, וכל זה בלי להוציא מרצפה אחת ובלי לגרד את הקיר.

אודות הכותב:

נטע אלתרמן | בלוגרית וכותבת תוכן

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il