מאמרים - חקירות מותגים מזוייפים באיחוד האירופי הדפסה מאתר מאמרים

חקירות מותגים מזוייפים באיחוד האירופי

נכתב על ידי בני בנימין

[ הדפסת המאמר ]

חקירות מותגים מזוייפים באיחוד האירופי


הברחות של מותגים מזוייפים ממדינות אסיה לאיחוד האירופי גורמת להפסדים רבים לחברות שונות ועלולה גם לגרום לסיכון בריאות הציבור. חברות רבות בתחום הביגוד וההנעלה, תרופות, אלכוהול, ועוד, מבצעות חקירות


באחד עשר תעשיות באירופה הזיוף גורם להפסדים של 60 מיליארד יורו בשנתיים, על פי ניתוח EUIPO החדש. המחקר בוחן גם את נתיבי התחבורה של הזייפנים ואת הייצור הגובר של זיופים בתוך האיחוד האירופי.

בעקבות הזיופים, תעשיות מותגים באיחוד האירופאי מפסידות  בממוצע 7.4 אחוזים- מדי שנה.


 זוהי תוצאה מדאיגה אשר פורסמה על ידי האיחוד האירופי (המשרד האירופי לקניין רוחני). הדו"ח משלב ממצאי מחקר לאחת עשרה ענפים כלכליים חשובים.

על פי האיחוד האירופי ובעזרת חוקר פרטי במרכז אירופה, הצליחו לגלות שהזיופים גורמים להפסדים בממוצע של כ -60 מיליארד אירו ב -11 מגזרים שונים ובשנים מסויימות הגיעו ההפסדים ברחבי תעשיות האיחוד האירופי ל 92 מיליארד אירו. הניתוח התמקד בענפים שנפגעו במיוחד מפגיעות בתחום הקניין הרוחני וכוללות, סמארטפונים, תרופות, צעצועים, מוצרי ספורט, תכשיטים ושעונים, וגם מוצרי טבק ואלכוהול.

עבור רוב המגזרים קיימת ירידה כללית במכירות מידי שנה, ומגזרים שונים מפעילים חוקרים פרטיים העובדים בצמידות ליחידות אכיפה שונות מהאיחוד האירופי.


סין והונג קונג שוב מציגות את רשימת הארצות של המקור ליבוא מזויף אל האיחוד האירופי יחד עם מדינות כמו הודו, מרוקו, ומלזיה.


 האיחוד האירופי מדגיש גם את ההשפעה הגוברת של ייצור מזויף בתוך אירופה, ייצור המונע על ידי עלויות ייצור והפצה נמוכות יותר.

על מנת להעביר מוצרים מזוייפים, זייפנים משתמשים יותר ויותר במשלוחים קטנים על מנת למנוע את איתורם ע"י רשויות המכס. השימוש בנתיבי תחבורה חדשים, כגון רשת הרכבות ההולכת וגדלה בין אירופה לסין, זוכים גם הם לחשיבות. עם זאת, רוב זיופים עדיין מיובאים לתוך האיחוד האירופי באמצעות משלוחים באמצעות הים והאויר.

במאבק נגד הפרת זכויות יוצרים, האיחוד האירופי מדגיש את החשיבות של חינוך הציבור: "אנו מבצעים את הניתוח הזה, ואת גוף המחקר הרחב יותר שלנו, כדי לתמוך בקובעי מדיניות בפיתוח פתרונות לבעיה זו ולעזור לצרכנים של האיחוד האירופי לדעת את ההשלכות הכלכליות של זיוף פירטי ברמה רחבה יותר ", אמר כריסיטיאן,  מנכ"ל האיחוד האירופי.


 המאבק ביצרנים של מוצרים מזוייפים הינו מאבק ארוך ומתמשך אשר עולה לבעלי הקניין המקורי מאות אלפי דולרים בשנה. במאבק זה משתתפים גופי מדיענות שונים, חוקרים פרטיים המתמחים באיתור היצרנים והמפיצים, יחידות אכיפה שונות, ועוד.

אודות הכותב:

בני דיטקט חקירות


www.detect.co.il


info!detect.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il