מאמרים - תרגול פסיכומטרי - איך עושים נכון? הדפסה מאתר מאמרים

תרגול פסיכומטרי - איך עושים נכון?

נכתב על ידי Nisim Ohana

[ הדפסת המאמר ]

מבחן הפסיכומטרי בנוי בצורה כזו שהוא בוחן את היכולות הלימודיות שלכם בעיקר ומעט את הידע שלכם. ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי לא אומר שאתם גאונים אלא מראה על הפוטנציאל הלימודי שלכם והיכולות שלכם במסגרת הלימודית. עם זאת, גם אדם חכם ביותר, ללא תרגול פסיכומטרי כמו שצריך כנראה גם לא ישיב את הציון הרצוי. חשוב להכיר היטב את מבנה המבחן ולדעת כיצד לתרגל בצורה מהנה. אם תדעו לעשות זאת נכון אין ספק שאתם תהיו בדרך הנכונה להוציא את הציון המתבקש ולהתחיל את מסלול הלימודים בצורה המיטבית עבורכם ובגיל המתאים. אם תחכו יותר מדי זמן ייתכן וגם החשק שלכם ללמוד יעבור.


מבנה המבחן:


תרגול פסיכומטרי מתחיל קודם כל בהכרת מבנה המבחן. המבחן מחולק ל-3 חלקים: חשיבה כמותית, אנגליה וחלק מילולי. לכל חלק יש את התרגילים שלו והזמן הקצוב לענות על השאלות. כאשר אתם מתרגלים את המבחן והמחלקות השונות בו אתם גם יכולים לאבחן אצלכם חוזקות וחולשות. למשל אדם שהוא חזק בחשיבה הכמותית אבל חלש באנגלית ולכן יודע שצריך לשפר את אוצר המילים שלו באנגלית ובכלל מה שצריך בחלק זה.
    • חשיבה כמותית – החלק המתמטי של המבחן נקרא חשיבה כמותית או החלק הכמותי. הוא למעשה בוחן את היכולות האנליטיות שלכם ואת היכולת שלכם לאבחן מידע ולבצע חישובים מהירים. כמובן שתצטרכו להציג ידע ברמה מסוימת באלגברה וכן ידע מסוים בגיאומטריה אולם לאחר תרגול כמו שצריך זה יכול להפוך להיות החלק הקל שלכם במבחן. יש בחלק זה גם שאלות מילוליות והסקת נתונים מתרשים.

    • אנגלית – לימוד אוצר מילים, לימוד קריאה נכונה של אנגלית, השלמת משפטים, ניסוח מחדש של משפטים בקלי קלות ועוד.

    • חשיבה מילולית – לימוד אנלוגיות, השלמת משפטים, שאלות היגיון והבנת הנקרא

 


תרגול פסיכומטרי בצורה מהנה:


תרגול פסיכומטרי יכול להיות דבר חופר ומשעמם אם לא יודעים כיצד לעשות אותו. ראשית, אם תנסו לפתור את השאלות על פי הרצוי תקבלו מצוי מאוד לא נעים בדמוי ציון פסיכומטרי נמוך מאוד ויציאה מהמבחן מלאה בעוגמת נפש. אין זה אומר שלא תוכלו לנסות שוב כבר במועד הבא אבל זה בהחלט יהיה מבאס. תרגול כמו שצריך במסגרת קורס פסיכומטרי תראו כיצד אפשר גם ליהנות מהלימודים, גם לתת לקיצורי הדרך לענות על השאלות במקומכם וגם להרוויח את הציון הגבוה שאתם רוצים ואפילו גבוה מכך. לפרטים נוספים אנו ממליצים ליצור קשר ולברר מידע נוסף אודות הקורס.


 

אודות הכותב:

 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il