מאמרים - מרכזי מבקרים ביקבים - מה הם נותנים וכמה זה עולה? הדפסה מאתר מאמרים

מרכזי מבקרים ביקבים - מה הם נותנים וכמה זה עולה?

נכתב על ידי אלון גונן

[ הדפסת המאמר ]

טעימות יין וביקור במרכזי מבקרים של יקבים ישראלים


יותר ויותר יקבים הבינו כי הדרך שלהם לחשוף את היקב ואת היין שלהם לציבור הרחב, היא להקים מרכזי מבקרים בהם ניתן ליהנות, או לא, ממבחר של טעימות יינות לצד נשנושים. נכון להיום פזורים בארץ מהצפון עד הדרום בסביבות 200 וקצת יקבים גדולים, בינוניים ובוטיקים. אלה שיש להם מרכז מבקרים – מחדר סתמי ביקב ועד מבנה ייעודי מרשים – זוכים במהלך השנה לביקורי קבוצות ובודדים, שקונים יינות ישירות מהיקב. כך נהנה היקב מרווח מלא ללא עמלת מפיץ של 40%, דמי משלוח וכו'. היום זה לא מסובך – היקב גם בונה לעצמו בשיטה הזו מועדון לקוחות, ועם קצת מזל הלקוח נשאר נאמן במהלך כל השנה לקניית יינות חדשים והשתתפות באירועים שהיקב עורך (בציר, השקות, טעימות מיוחדות, חגים, מה לא).


על התשלום שגובים מהם עבור הטעימה, וזאת כאשר אין יקב אחד בצרפת, איטליה וקליפורניה שעורך טעימות חינם. אין גם סיבה לעשות זאת.  יקב שמכבד את עצמו גובה תשלום עבור הטעימה – ואמור לספק תמורה וחוויה. נכון, יש גם חזירות ויש יקבים שמפריזים במחיר, אבל אם יש מי שמשלם אז יש מי שגובה.


אני לא יודע מה זה מחיר נכון לטעימה, כי תלוי איזה יין מטעימים אתכם ומה עוד אתם מקבלים בעת שהייתכם ביקב. אם אלו יינות מהסדרות הנמוכות, אז  המחיר צריך להיות בהתאם – ולהפך. רוב היקבים גם מקזזים את מחיר הטעימה או חלקה במידה וקונים מהם יין. במרכזי המבקרים הגדולים תפגשו במטעימים מקצועיים, שמדקלמים פעמים רבות ביום אותו טקסט. ביקבים הקטנים, פעמים רבות יש מזל והיינן מופיע, ואז החוויה שונה לחלוטין –  סיפורי יין, בציר, מצב השוק, פוליטיקה; הכל יכול להיות על השולחן, והיין הוא רק התירוץ.


 


 


 


 

אודות הכותב:

שף אלון גונן  קייטרינג אל בריו, מסעדת LA MIERER in Bastia  כתב ומבקר היין של אתר אכול ושאטו  ובאתר היין אדום או לבן ובעל טור  בהארץ  און ליין

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il