מאמרים - מי צריך עורך דין תמא 38 הדפסה מאתר מאמרים

מי צריך עורך דין תמא 38

נכתב על ידי אלחנן עטר

[ הדפסת המאמר ]

מי צריך עורך דין תמ"א 38


כל עיר גדולה בישראל רוצה להתחדש במגוון תחומי החיים אשר תוססים בקרבה. בתרבות, בחינוך, במסחר, ובתיירות. בתחום ענף הבנייה ניתן לראות היום פרויקטים גדולים של בניית שכונות חדשות והתרחבות של ערים וישובים בכל רחבי האר. אך גם בתחומי העיר הבנוייה ניתן לראות התחדשות בנייה. ההתחדשות העירונית בתחום הבנייה היא בגין תכנית תמ"א 38.


מהי תכנית מתאר ארצית 38


תכנית מתאר ארצית המוכרת בראשי התיבות תמ"א 38, הינה תכנית לחיזוק וחידוש בתים ישנים בדרך כלל. מאחר ובתים רבים בישראל נבנו כבר בתחילת המאה הקודמת והם לא עמידים נגד רעידות אדמה, אושרה תכנית תמ"א 38 שתכליתה היא חיזוק מבנים מפני סכנת קריסה עקב רעידת אדמה. התכנית אושרה בשנת 1975 וחמש שנים לאחר מכן החלו בביצועה. תמ"א 38 מאפשרת חיזוק המבנים הקיימים עם תוספות בנייה כמו שטחים נוספים לכל דירה וממ"ד.


מהו פינוי בינוי


בנוסף לתמ"א 38 לחיזוק מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה, קיימת גם תמ"א 38 -2 זוהי גרסה נוספת של תמ"א, המאפשרת גם פינוי ובינוי הבית. כלומר בית ישן שעומד בקריטריונים ניתן לפנות מדייריו באופן זמני, להרוס אותו ולבנות במקומו בניין חדש, עם תוספות של מטרים רבועים לכל דירה, ועם תוספת של קומה או שתיים ועם דירות נוספות ועם תוספת מעלית וחנייה לבניין וממ"ד לכל דירה.


למה צריך עורך דין תמ"א 38


הגורם העיקרי אשר בגינו נדרשים לייצוג עורך דין תמ"א 38, הוא למרבה ההפתעה, לא הבירוקרטיה הכרוכה בהליך, אלא האנשים המעורבים בהליך. בדרך כלל תכנית תמ"א 38, נוגעת לעניינם של כל בעלי הדירות בבניין. שצריכים להסכים ולחתום על מנת להתקדם ומול גורמים חיצוניים.


עורך דין יוכל לייצג את בעלי הדירות מול העירייה, מול היזמים והקבלנים. הוא מכיר ומתמחה בכל הנושאים המורכבים והבירוקרטיה ולכן כדאי להתקשר עם עורך דין תמ"א 38 הרבה לפני תחילת העבודה.


כמובן שכדאי לבדוק וותק וניסיון קודם ומעורבותו של עורך דין תמ"א בפרויקטים דומים בכדי להיות רגועים ובטוחים שעורך הדין ייצג אתכם בצורה המקצועית והיעילה ביותר מול כל הגופים אשר נדרשים, לאשר את הפרויקט והתכניות ואף לבצע אותן על הצד הטוב ביותר, כך שתוכלו בתוך כמה שנים להיכנס לדירה מחודשת או חדשה ומרווחת עם עוד חדר וממ"ד ואף משודרגת עם מעלית וחנייה.


ישנם המון משרדים של עורכי דין שמתעסקים בתחום של תכנית המתאר הארצית, אל תחסכו, מה שעולה בזול עולה בסוף ביוקר, תדאגו שהעורך דין שמייצג אתכם הוא מקצועי!

אודות הכותב:

אלחנן Gnss
מצודה מערכות מיגון

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il