מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]


טיסה ישירה לליטא אורכת כ 4 שעות טיסה. אין צורך בויזה ורצוי שמי שיש לו דרכון אירוםאי שישתמש בו לצורך כניסה. יחסוך לו זמן בבדיקת הדרכונים.


לגבי הטיסות עצמן: קיימות שתי טיסות שבועיות לליטא ובקיץ בשיא העונה גם שלוש טיסות שבועיות. הטיסה הישירה מתל אביב לוילנה מגיעה בשעות אחר הצהרים בדרך כלל בשעה 15:30 והטיסה חזרה היא בשעות הבוקר וטסה חזרה לתל אביב בשעה 06:10 (מדובר על טיסת וייזאייר). לגבי הטיסה לקובנה יש לבדוק את זמני הטיסה כיון שהם משתנים בהתאם ליום הטיסה.


עד השנה (2019) היתה רק אפשרות אחת עיקרית לטיסה ישירה מתל אביב לוילנה עם חברת התעופה ההונגרית Wizzair . עכשיו נכנס שחקן חדש ויש חברה נוספת  Ryanair   שטסה מתל אביב לליטא והפעם לקובנה (Kaunas) העיר השניה בגודלה בליטא.


כמה מילים על שדות התעופה.


לליטא יש שלושה נמלי תעופה פעילים וכולם בין-לאומיים: הגדול והמרכזי בווילנה Vilnius , ב Kaunas  (קובנה) שהיה עד עכשיו בעיקר לטיסות שכר זולות לאירופה וכן קיים שדה תעופה בינלאומי קטן בעיר הקייט פאלאנגה Palanga שעל חוף הים הבלטי שמשמש בעיקר לטיסות לסקנדינביה . נודע לי שיש לפעמים גם טיסות ישירות לישראל.


שדה התעופה בוילנה עבר שיפוץ והוארך המסלול העיקרי לפני כשנתיים וכנראה יעבור מתיחת פנים נוספת בקרוב.


שדה התעופה בקובנה Kaunas גם הוא עבר שיפוץ ונחשב לשדה תעופה נוח להתמצאות. הוא מרוחק כ 20 ק"מ מקובנה וכ 100 ק"מ מוילנה.


 השנה (2019) התחילו טיסות ישירות בקו קאונאס (קובנה) – תל אביב  עם חברת Ryanair. משיחה מנוסעים  שהגיעו לליטא בקו זה נאמר לי שמדובר במחירים זולים מאד יחסית. לוח זמני הטיסות של שתי החברות מראה שיש דמיון בימי הטיסה.


אם מדברים על טיסות לא ישירות ולא יקרות יחסית , יש טיסות דרך ריגה (Latvia) עם  Air Baltic, דרך ורשה עם חברת  Lot      או דרך איסטנבול (טורקיה) Turkishh Airline וכן דרך קייב באוקראינה  ומוסקבה  Aeroflot  שמגיעה לוילנה בשעות הבוקר ומתירה את רוב היום חופשי.


ניתן להגיע גם בטיסת המשך ממינסק בירת בלרוסיה.


אם מדובר על הגעה לוילנה שלא בדרך האויר הרי האפשרויות קטנות.


1. ניתן להגיע ממוסקבה ברכבת שפועלת על בסיס כמעט יומי. כמו כן ניתן להגיע ברכבת מורשה בדרך לא ישירה לוילנה אלא נסיעה דרך בילרוסיה והחלפת רכבות.


2. לגבי אוטובוסים יש שירות אוטובוסים ממוזגים ברמה טובה בקו ורשה - וילנה וכן בקו ריגה-וילנה.


נסיעה בטוחה ונעימה


 
 


אודות הכותב:

על מני מוטולה מני מוטולה גר בוילנה , ייעוץ ושירותים לתיירות פרטית ותיירות שורשים בליטא, כולל עזרה בחיפוש בארכיב הממשלתי. מני מוטולה 37065936144+ menytour@gmail.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il