מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

צעירים דתיים רבים רוצים להתפתח לכיוונים נוספים וקורס שחיטה כשרה הוא בהחלט תחום בו הם יכולים לעזור ולקדם את עצמם, לאור הדרישה הגדולה והבלתי פוסקת בישראל לבשר כשר


האוכלוסייה הדתית והחרדית בישראל גדלה בקצב מסחרר, ולמרות שהרבה מאוד חילונים הולכים לכיוון הקיצון השני, של אתאיסטיות מוחלטת, מרבית האנשים בישראל, גם רבים מאלו שמגדירים את עצמם חילונים, שומרים על עניין הכשרות. בטוח לומר שמרבית עם ישראל שומר על כשרות על שלל גווניה, ולא מערבב בין בשר לחלב או אוכל מאכלים שהם אינם כשרים.


כפועל יוצא מזה, תחום השחיטה הכשרה בארץ הוא חשוב מאוד ויש לא מעט אנשי דת הלומדים את התחום כדי לשמר אותו ולעמוד בקצב של הדרישה הבלתי פוסקת של בשר כשר. כדי להיכנס לתחום, יש לבצע קורס שחיטה ייעודי שייתן את כל הכלים הפיזיים וההלכתיים המתאימים לביצוע העבודה.


יש הבדל גדול מאוד בין שחיטה כשרה לבין שחיטות אחרות, ויש לבצע את הפעולה בצורה מאוד ספציפית. יש להגיד ברכות שונות, לעשות זאת בזמן מסוים וגם הפעולה הפיזית צריכה להיעשות בסדר פעולות מאוד מסוים על מנת שהעוף יהיה מוכן לאכילה על ידי אנשי דת שומרי כשרות. כמובן שיש כמה סוגים של אישורי בד"צ, אך השחיטה הכשרה די זהה בכולן.


קבלת כלים פרקטיים


במהלך קורס שחיטה לומדים התלמידים את רזי המקצוע, הן מבחינה עיונית והן מבחינה מעשית. כלומר, לאחר קבלת הכלים העיוניים, יוצאים התלמידים אל בית מטבחיים כדי לראות ולהתנסות בשחיטת תרנגולת בשיטה הכשרה. התלמידים מקבלים גם הם את האפשרות לבצע את המעשה ומקבלים את טבילת האש שלהם בפעולה הלא פשוטה הזו, לבטח לאותם אנשים שלא אוהבים את המראה של דם.


קורס שחיטה כשרה היא דרך מצוינת לתלמידים תלמוד ואברכים צעירים להיכנס לתחום המקצועי ולהתחיל להרוויח כסף עבור המשפחות שלהם. הם יכולים לקבל כלים פרקטיים בתחום שבו הם מאמינים ולראות כיצד אפשר למנף את העניין ולנסות לעשות יותר כסף, כאשר יש אנשים רבים שהתנסו בתחום והחליטו להישאר בו למשך שנים ארוכות.


בדיוק כמו קורס ברית מילה או קורסים שונים בנושא דת, יש לפנות לגורמים מוסמכים ומקצועיים שיכוונו את האנשים אל עבר הדרך הטובה ביותר למקסם את היכולות שלהם במסגרת הדת. יש מקומות שיכולים לעזור לאנשים שלמדו רק תורה במשך כל חייהם, ולכוון אותם אל עבר תחומים נוספים, עם זיקה לדת כמובן. רק כך אפשר להמשיך את המסורת ולפנות לדרך שהיא גם פרקטית וגם רווחית.

אודות הכותב:

רונן יעקב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il