מאמרים - כתיבת סיפורי חיים: כמה טיפים לכותב המתחיל הדפסה מאתר מאמרים

כתיבת סיפורי חיים: כמה טיפים לכותב המתחיל

נכתב על ידי אפרת אביב

[ הדפסת המאמר ]

החלטתם לפתח תחביב חדש ולכתוב סיפורי חיים? כתיבת סיפורי חיים היא דרך נהדרת לתעד את זכרונותיכם, את חוויות חייכם ואת האירועים וציוני הדרך המשמעותיים שעברתם לאורכם.


אם אתם טירונים בכתיבת סיפורי חיים, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לקפוץ למים ולהשתפר.


בחרו את סביבת הכתיבה הנכונה


כתיבה בכלל ובכתיבת סיפורי חיים בפרט מחייבת את מלוא הריכוז ואת מירב הפוקוס. עליכם להרגיש שאתם נקיים ומרוקנים מבחינה תודעתית, כדי שתוכלו "לשפוך" על הנייר את רצף ושטף שמחשבות והסיפורים שעולה לכם. כדי שזה יקרה, רצוי לבחור בסביבת עבודה תומכת כתיבה. זה אומר סביבה שהיא שקטה, נקייה מגירויים, כזו שתצביע את מירב התנאים לכתיבה נכונה. אם אתם הולכים על סביבה פנימית, בתוך חדר בבית, רצוי לבחור בחלל שצבוע בצבעים מרגיעים שיעודדו פרודוקטיביות.


הכינו את עצמיכם לקראת הכתיבה


מאחר שכאמור, עליכם להגיע כמה שיותר "נקיים" וסטריליים לתהליך הכתיבה, רצוי לבצע תרגילי נשימה לפני שאתם מתיישבים לעבוד, כאלה שיעלו את רמות החמצן במוח ויעזרו לריכוז, להירגעות ולתחושה של נינוחות. ישנם תרגילי נשימה מסוגים שונים, כאלה שאפשר לתרגל במסגרת יוגה, ריברסינג או באופן עצמאי בבית. מצאו את הדרך הנכונה לכם עם ההכוונה וההדרכה המתאימות לכם (יש כאלה שיעדיפו לתרגל לבד בבית עם סרטוני יו-טיוב), אבל הכי חשוב שתיכנסו לזה ושתתנו לחמצן לשחרר אתכם, להרגיע אתכם ולנקות אתכם באופן שיפנה מקום ויאפשר לכם להגיע למשימת הכתיבה כמה שיותר מלאי אנרגיה ופניות.


אספו חומרים ולקטו סיפורים


ערכו לכם רישומים באופן קבוע, בתוך מחברת או פנקס שאתם יכולים לקחת אתכם לכל מקום ולמלא אותם בנרטיבים אקראיים שבהבזק כזה של תובנה, עולים למוחכם ונשמעים כמו משהו שיכול להפוך ליופי של סיפור. לקטו ואספו חומרים בכל מיני הזדמנויות, עד שאתם מרגישים שיש לכם מספיק "בשר" לעבוד איתו. במילים אחרות, אתם לא יכולים פשוט להתחיל לכתוב, אתם צריכים קודם שיהיה לכם בסיס יציב של זכרונות, אירועים וחוויות לעבוד איתו, והוא יעובד לאורך הדרך לכדי סיפור החיים הסופי שלכם.


היעזרו באיש מקצוע


לא כל אחד יכול לכתוב סיפור חיים. גם כאלה שניחנו בכישרון כתיבה מופלא, לא תמיד מסוגלים לכתוב סיפור חיים באופן הנכון שיהיה זורם וקוהרנטי מספיק. פנו לאיש מקצוע, שזוהי עבודתו, שיש לו את המקצועיות והרגישות הדרושות כדי לייצר ספר חיים מוצלח, התייעצו איתו והיעזרו בו לאורך התהליך כדי שלא תחושו לבד ועל מנת שתוכלו להגיע לתוצאה סופית שתהיה לרוחכם ושתסב לכם גאווה.

אודות הכותב:

המאמר מוגש בחסות חיים בספר - כתיבת סיפורי חיים
www.besefer.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il