מאמרים - המינוי של אנדי הרצוג כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל הדפסה מאתר מאמרים

המינוי של אנדי הרצוג כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל

נכתב על ידי רועי אורן

[ הדפסת המאמר ]

                               


ביום חמישי (1882) הודיעה ההתאחדות לכדורגל על מינויו של המאמן האוסטרי אנדראס הרצוג לתפקיד מאמן נבחרת ישראל.


מינוי זה אושר בפועל ,על-ידי הפורום המקצועי שבראשו עומד אלי אוחנה ,ועל-ידי המנהל הטכני החדש של נבחרות ישראל וילי רוטשטיינר .


אך יש בתהליך המינוי הזה גם טעם לפגם: למרות שאת ההחלטה על מינוי נבחרת ישראל היו אמורים לקבל בצוותא יו"ר ההתאחדות לכדורגל, הפורום המקצועי, והמנהל הטכני ,בפועל קיבל את ההחלטה המנהל הטכני כאשר הפורום המקצועי שימש למעשה, כמעין "חותמת גומי".


נשאלת השאלה: למה מונה בסופו של דבר מאמן זר, כאשר הפורום המקצועי תכנן למנות תחילה מאמן ישראלי?


                               הסיבה למינויו של אנדי הרצוג לתפקיד מאמן נבחרת ישראל


בניגוד למה שטענו הפרשנים שגיא כהן ,אביעד פוהורילס ,שלמה שרף, ואחרים, על-כך שמדובר בקומבינה , צריך להבין שכאשר ממנים מנהל טכני שבא ממדינה אחרת, סביר להניח שהוא ירצה לידו כמאמן אדם שבא ממדינתו של המנהל הטכני כדי שיהיה להם שפה משותפת ,אינני רואה פסול בכך.


בחלק הבא אסביר מה הבעיה בעצם ניהול תהליך מינוי מאמן הנבחרת.


                                        הבעיה במינוי זה


מה שאותי מטריד בכל הליך המינוי הוא, שהפורום המקצועי בחר להתבטל לפני המנהל הטכני, ולא לכתוב מתווה שיכלול מספר קריטריונים לבחירת מאמן לאומי לנבחרת ישראל .


כתיבת מסמך זה עשויה הייתה להוביל את הפורום המקצועי מצד אחד, ואת המנהל הטכני רוט שטיינר מצד שני לבחירה נכונה ומושכלת של איש מקצוע בכיר ראוי לאימון נבחרת ישראל לקראת המשימה הקרובה שהוא טורניר האומות שיחל בחודש ספטמבר.


בחלק הבא אסביר מה צריך המאמן הלאומי הרצוג לעשות בחודש הקרוב?


                             הצעדים שצריך המאמן הלאומי הרצוג לעשות בחודש הקרוב


1: הרצוג צריך להגיע לארץ בשבועיים הקרובים ולהתחיל ללמוד על מאפייני הכדורגל הישראלי.


2: במסגרת תהליך הלימוד, על הרצוג לשוחח עם אישים בכירים בכדורגל הישראלי כגון: מאמן מכבי פתח-תקווה ומאמן הנבחרת לשעבר אלישע לוי, מאמן נבחרת הנוער אלון חזן שאימן את הנבחרת בשנימשחקי האימון האחרונים, זאת כדי להכיר את השחקנים המשחקים בליגה הישראלית, ואת השחקנים המשחקים בחו"ל ,וכן את שיטות האימון הנהוגות בישראל בהשוואה לאלו המונהגים באירופה, הוא יוכל לשוחח עם שניים מחברי הפורום מאמן הנבחרת לשעבר דרור קשטן, וד"ר איציק בן-מלך ממכון וינגייט שיכול לתת לו רקע על אימוני הכושר הגופני הנהוגים בישראל.


3: הרצוג חייב לבנות סגל ראשוני הכולל 25-30 שחקנים שמתוכו הוא יבחר את השחקנים הנמצאים בכושר הטוב ביותר באותה נקודת-זמן שבה יערכו המשחקים.


4: הרצוג חייב למנות לפחות עוזר -מאמן ישראלי אחד אשר יציג בפניו את המנטליות הישראלית הקלוקלת , שאותה צריך לשנות מן היסוד.


5: הרצוג יהיה חייב לראות אימונים של קבוצות ,ובנוסף, לצפות בחלק ניכר של משחקי הליגה, זאת כדי להבין על-מה צריך לעבוד במעט הזמן שיהיה לו.


עצם העובדה שמאז פרישתו ממשחק פעיל ,עסק הרצוג באימון נבחרות (גם אם לתקופת זמן קצרה) עשויה להפוך לעניות דעתי, את נבחרת ישראל מנבחרת בינונית, לנבחרת שמשחקת כדורגל סביר ,צריך בשל כך זמן וסבלנות, שהכדורגל הישראלי בפרט, והתקשורת הישראלית בכלל לא תמיד ניחנים בה.


אם זה אכן יקרה, נוכל להכתיר תהליך זה כהצלחה מסחררת, למרות ההליך הלקוי שנקט הפורום המקצועי.


 


 

אודות הכותב:

אני בלוגר וכותב באתרים שונים כגון: "פרשן","NEWS1 ", "יו-פוסט" ועוד. וכן אני סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il