מאמרים - בחירת צבע לספה בסלון: כיצד עושים זאת בחכמה? הדפסה מאתר מאמרים

בחירת צבע לספה בסלון: כיצד עושים זאת בחכמה?

נכתב על ידי הרן עד

[ הדפסת המאמר ]

בחירת הספה לא כוללת רק את עניין הנוחות למרות חשיבותו, אלא גם את בחירת העיצוב וצבע הספה. בכל זאת, הסלון נועד להיות מקום נוח, מרגיע ומזמין ולכן חשוב מאוד שנדאג להרמוניה גם מבחינה ויזואלית. אם תמיד הסתבכתם עם מציאת הצבע המושלם לספה, המאמר הבא יוכל לסייע לכם!


כמה דברים שחשוב שתדעו על הספה שלכם


לספת הסלון יש כישרון מרשים לבלוט בחלל ובמקרה של סלון שאינו מופרד מכל הבית, הספה יכולה בהחלט להיות הרהיט הבולט ביותר. לכן, הצבע שלה מקבל משמעות בכל הקשור לעיצוב הבית כולו ואף נוחות השהייה בו. כפי שנסביר בהמשך, ניתן בהחלט לבחור בספה בצבע בולט מאוד והדבר תלוי בטעם האישי, אולם קחו בחשבון את עניין הבולטות של הספה כשאתם הולכים לבחור אחת.


אם אתם רוצים ללכת על בטוח


כמו בבגדים, גם בעולם עיצוב הספות יש צבעים וסגנונות שאף פעם לא יוצאים מהאופנה. מדובר בדרך כלל בצבעים עדינים ורגועים כמו לבן, קרם, אפור וכד'. ניתן גם לבחור בצבעים עתיקים, צבעי וינטג' למיניהם כמו חום או בורדו ועוד. צבעים אלה משרים תחושה של רוגע בדרך כלל, והם אינם מאתגרים את העיצוב ואת העין. אם אתם בוחרים בגוונים הצבעוניים יותר, שימו לב שהם אכן מתאימים לרהיטים או לעיצוב שבחרתם, כפי שנסביר בפסקה הבאה.


מחליפים ספה לאחר שעיצבתם את הסלון?


אם הסלון כבר מעוצב, אז כל הנותר לכם הוא לבחור ספה שתתאים לסגנון הקיים. באופן כללי מומלץ לא לבחור ספות בצבע דומה מאוד לצבע הריהוט מכיוון שיותר מדי מצבע אחד יכול להיות מאוד לא נעים בעין ובמקרים אחרים אפילו להקטין לכם את הסלון.


במקום, העדיפו לבחור צבע דומה או מאותה המשפחה למשל: אם הסלון שלכם מעוצב בצבעים קרים כמו לבן או שחור, תוכלו להוסיף ספה בצבע כחול כהה שתשבור את האפרוריות אבל עדיין תשתלב מצוין. ספה בצבע שחור תשתלב מצוין בסלון מינימליסטי שהצבע השולט בו הוא לבן. אם הסלון שלכם מעוצב בגוונים רגועים יותר כמו חום בהיר, קרם כאמור, אוף-וויט וכד', תוכלו להוסיף ספה בצבע מעונן (צבע מעורבב עם אפור). כמו כן, אם בא לכם לשבור מעט מראה חד-גוני של הסלון, תוכלו להוסיף ספה בצבעים חמים (כתום, צהבהב ועוד), אך עשו זאת בחכמה.


חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה כשמעצבים סלון לבית דבר שבסופו של דבר מאוד משתלם, לדוגמא אדריכל או מעצב פנים שיבוא ויחווה דעה.


 

אודות הכותב:

ענק הספה והמזרן

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il