מאמרים - שתלים דנטליים - מה חדש בתחום? הדפסה מאתר מאמרים

שתלים דנטליים - מה חדש בתחום?

נכתב על ידי אפרת אביב

[ הדפסת המאמר ]

השימוש בשתלים דנטליים היווה מהפיכה של ממש בתחום רפואת השיניים שכן נמצא סוף כל סוף הפתרון לשימוש בשיניים תותבות מסורבלות ולא נוחות. כמובן שככל שהזמן עובר גם לתחום זה חודרים חידושים, כך שכיום ניתן למצוא שתלים דנטליים מתקדמים ביותר. במה בדיוק מדובר? להלן כל המידע.


שתלים זיגומתיים


המילה זיגומטיים מקושרת לעצם הזיגומה, שלמעשה מהווה את עצם הלחי של האדם. נשאלת השאלה מהו בדיוק הקשר בין שתלים דנטליים לעצמות הלחיים? ובכן, שתלים "קלאסיים" מוחדרים לעצמות הלסת שאוחזות בהם בחוזקה ומפתחות סביבם עצם חדשה. אלא, שכאשר עצמות הלסת דקות או נמוכות מדי עשוי להיווצר מצב בו החדרת השתל עשויה לגרום נזק ולא לאחוז בצורה חזקה מדי בחומר העצם. במקום לבצע הליך מקדים של השתלת עצם בחניכיים פותחו השתלים הזיגומתיים שמוברגים לעצמות הלחיים וכלל אינם מערבים את עצמות הלסת. שתלים אלו ארוכים יותר והחדרתם חייבת להתבצע רק ע"י מומחים. רופאים כלליים לא יציעו את האופציה המתקדמת הזו שכן אין להם את הניסיון, הכלים והמיכשור המתאים לבצע פעולה זו בהצלחה. משום הקירבה לארובת העין, חשוב מאוד לבחור ברופא בכיר לביצוע פרוצדורה זו.


שתלים חובקים


כתחליף ללסת העליונה ניתן להשתמש בעצמות הלחי, אך מה לגבי הצורך בהשתלת שיניים בלסת התחתונה כאשר אין בה די עצם? ובכן, גם למקרה זה פותחו שתלים דנטליים מתקדמים שפותרים את הבעיה. אלו הם שתלים שאינם מוחדרים לעצמות הלסת מהכיוון האנכי אלא מהצד כך שהם חובקים את העצם בצורה חזקה ביותר. ההחדרה של השתלים מבוצעת באמצעות מברגות מיקרו-כירורגיות וע"י מומחים בלבד. יש לציין כי בניגוד לשתלי הזיגומה, בשיטת השתלים החובקים לא ניתן לעבור את פרוצדורת ההשתלה ביום אחד בלבד, אך עדיין השיטה מונעת את הצורך בשימוש בשיניים תותבות או ביצוע פרוצדורות מקדימות כגון השתלת עצם בחניכיים.


שיניים תותבות על גבי שתלים דנטליים


משום שהשתלת סט מלא של שיניים עולה לא מעט, מי שמעוניין לחסוך בעלויות יכול לבחור ב- "בן כלאיים" שכולל שיניים תותבות המיושמות על גבי שתלים דנטליים. הפתרון קרוי "שיניים תותבות נשלפות" והן מותקנות על גבי שתיים עד ארבעה שתלים בלבד על כל לסת. אלו הם שתלים חזקים ביותר שמעליהם מותקנים מעין "תיק-תקים" שמאפשרים שליפה של התותבת לצרכי ניקיון ותחזוקה. ניתן לישון איתן בלילה, המראה שלהן אסתטי וקל ללעוס איתן כל סוג של מזון וכל זאת בעלויות מופחתות ויישום תוך פרק זמן קצר ביותר.

אודות הכותב:

המאמר מוגש בחסות בסט קליניקס
www.bestclinics.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il