מאמרים - קייטרינג לחתונה הדפסה מאתר מאמרים

קייטרינג לחתונה

נכתב על ידי קרין מוסקונה

[ הדפסת המאמר ]

בחירת קייטרינג לחתונה

אחד הנושאים החשובים והמהותיים בכל הפקת חתונה הינו בחירת ספק הקייטרינג. רבים יגידו שהאוכל זה לא העיקר אלא האווירה בחתונה, התוכן, המוסיקה, העיצוב וכו' אבל בכל מה לעשות לכלל אורחי החתונה, האוכל הינו בדר"כ מרכיב מרכזי.
סגנונות ההגשה בחתונות השתכללו מעט והיום אנו עדים לחברות קייטרינג רבות שמציעות אירוח בדרכים שונות כגון: ארוחת טאפסים, הגשה למרכזי שולחן, הגשה אישית, מטבח פתוח לעיני האורחים, חצי מזנון חצי הגשה, קוקטייל פארטי בסגנון finger food וכמובן מזנונים-בופה.

במרבית החתונות אותם אנו מפיקים האוכל הינו חלק בלתי נפרד מהקונספט , מהתוכן ומהעיצוב. כלומר בחתונה לבנה בשבועות יבחר קייטרינג חלבי מעולה והאוכל יוגש ויעוצב ל גבי עגלות חציר או כל מימד ישראלי אחר. בחתונה בקונספט אלף לילה ולילה נגיש אוכל בסגנון מזרחי שהוא אגב להיט בקרב העשירונים העליונים בשנים האחרונות....!
בתהליך הפקת חתונות, ההחלטה לגבי בחירת הקייטרינג תיעשה בתחילת התהליך, יחד עם בחירת המקום והקונספט.

בבואנו לבחור חברת קייטרינג לחתונה יש לבדוק גם דברים "לוגיסטיים" כגון: נושא הביטוח, הרישיונות , הכשרות וגם דברים הקשורים ללוגסיטיקה תפעולית בחתונה כגון : טיב המלצרים והברמנים, מה הם לובשים בחתונה, רמת השירות לאורחי החתונה, ידיעת שפות אם יש צורך, קצב הוצאות המנות בחתונה עצמה וכל נושא ניהול החתונה ביום האירוע. כל זאת לפני שהגענו לשלב בחירת תפריט החתונה.
לגבי בחירת תפריט החתונה יש לשים לב לתפריט מגוון הכולל בשר, דגים , עוף וגם אופציות צמחוניות. יש לקחת בחשבון את טעם כלל האורחים המוזמנים לחתונה ולא רק את הטעם הספציפי של בני הזוג הנישאים.

שיהיה לנו בתיאבון וחתונה מוצלחת!

אודות הכותב:
קרין מוסקונה בעלת חברת בוטיק להפקות אירועי פרטיים, עסקיים, אירועי בוטיק והפקת ארועי יוקרה info@karinmoscona.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il