מאמרים - בחירת שטיח לעיצוב הבית הדפסה מאתר מאמרים

בחירת שטיח לעיצוב הבית

נכתב על ידי shlomy mutzafi

[ הדפסת המאמר ]

בשנים האחרונות ידוע לכל שלשטיח יש תפקיד חשוב נוסף, מאשר ייעודו לאפשר הליכה יחפה באופן נעים. מכאן שכאשר עומדים לרכוש שטיח, אין לחשוב אך ורק על המרקם, אלא יש עולם שלם של שיקולים שראויים להתחשבות- כל עוד מבקשים שהשטיח יהלום נכונה את מרחבי הבית. אם כן מהם שיקולי בחירת שטיח לעיצוב הבית? ובכן ראשית נציין ששטיח עשוי להוות תוספת מרהיבה הן עבור מפתן הכניסה וחדר האורחים, והן עבור חדר הילדים וחדר האמבט, כאשר עבור כל חדר יש להתחשב בצבעים השולטים ובאווירה שמבקשים לייצר.


גודל


רבים מהאנשים שרוכשים שטיחים, בעצם טועים ורוכשים שטיח קטן מדי. יש מי שרוכש שטיח שמכסה רק את הטריטוריה של שולחן הסלון, ויש מי שרוכש שטיח ומרחיק ממנו את הספות. ובכן בשני המקרים מדובר בטעות, ולו כי מושבים שנמצאים מרוחקים מהשטיח מייצרים תחושה של חדר יחסית קטן. על כן יש לבחור בגודל שטיח שמאפשר לרהיטי הישיבה לשבת עליו, לפחות לשני הרגלים הקדמיות.


צבעים


כאשר עומדים לבחור בשטיח עבור עיצוב הבית, יש לעבור על הצבעים שנמצאים בסביבה המידית. מכאן שיש לקבל החלטה האם רוכשים שטיח צבעוני שיוסיף עניין, מתח ואינטראקציה בין הפריטים השונים, או לחלופין האם מעדיפים לבחור בשטיח בעל צבעים יותר שקטים, כך שהוא רק יתמוך בעיצוב הכללי באופן הרמוני. כלומר שטיחים חלקים עשויים ליצור פלטפורמה יותר ראויה עבור פריטי נוי אחרים, ובמקביל עשויים לקבל את מרב תשומת הלב כיוון שהם מושכים את העין. אין תשובה נכונה או שגויה, אלא מדובר בבחירה מושכלת שיש להיות שלמים עמה.


תחזוקה


למרות ששטיח מהווה פריט נוי כמו כל יצירה אחרת (פסל או תמונה), עדיין מדובר באלמנט שיושב על גבי הרצפה ועוברים עליו לא מעט. על כן לפני רכישה יש להתחשב בתחזוקה שהוא מצריך ובזמן שניתן להשקיע בו. אנשים שלא מתחשבים בפרמטר התחזוקה עשויים להתאכזב לאחר זמן קצר, ולו כי השטיח המרהיב התמלא כתמים, וכיוון שלא נמצא הזמן לטפל בכך, הרי שעיצוב החדר נפגם.


חומריות


כיום ניתן למצוא מגוון גדול של שטיחים עשויים מחומרים מגוונים. מכאן שניתן למצוא שטיחים מצמר גס, שטיחים שארוגים מחבלים, שטיחים שעשויים מחומרים טבעיים כגון במבוק או עור, שטיחים שעשויים מפנימיות של גלגלים ועוד. מנעד החומרים רב ומגוון, בין היתר כיוון ששטיח כבר אינו חייב להיות רך ומלטף למגע, אלא הרבה פעמים מספיק שהוא יהיה ייחודי ומושך את העין.


מיקומים והשלכות


כאשר מתעסקים במלאכת  בחירת שטיח לעיצוב הבית, יש לקחת בחשבון ששטיח עשוי לתרום רבות לעיצוב הפנים, אך גם יש לקחת בחשבון שלכל מקום יש השלכות משלו. כך למשל שטיח בחדר האמבטיה צריך להיות עמיד במגע של מים, שטיח במבואת הכניסה צריך להיות עמיד במגע עם נעליים, שטיח בחדר ילדים צריך להיות קל לניקוי וכדומה. בחירה נעימה.

אודות הכותב:

shlomy

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il