מאמרים - כיצד מבצעים טיפול אפקטיבי בפצעי לחץ הדפסה מאתר מאמרים

כיצד מבצעים טיפול אפקטיבי בפצעי לחץ

נכתב על ידי רונן יעקב

[ הדפסת המאמר ]

פצעי לחץ נפוצים מאוד אצל אנשים המוגבלים לכסאות גלגלים ולמיטות. חשוב לבצע טיפול מונע ולהכיר את הטיפול בזמן אמת


כל אחד מאיתנו מכיר את ההרגשה הזו בה הגוף שלנו בוגד בנו ואנו מפתחים סוגים שונים של פציעות ומחלות. אין ספק כי יש אנשים יותר רגישים וכאלו שהם פחות, אך הקושי הזה הוא גלובלי ואין אדם שחסין מפצעים שנוצרים ממזג האוויר, ממחלה כלשהי או סתם מגירויים או אלרגיות שונות.


יש הרבה מאוד סוגים של פצעים שונים על העור שהגוף מסוגל לפתח. אותם פצעים אדמומיים הם מאוד לא נעימים, כאשר הם כואבים, מגרדים, לא נוחים וחלקם אף נוטים לפתח מוגלה ולהתפוצץ. יש קושי גדול להתמודד עם אי הנעימות הזו, ובמיוחד לאנשים אשר מוגבלים לכסאות גלגלים או למיטות, אצלם יש קשיים גדולים הרבה יותר בהגדרה.


מתוך כל הקשיים והכאבים שסובלים אותם אנשים, מתבלטים פצעי הלחץ. פצעי לחץ הם פצעים שנוצרים בדרך כלל באזור הגב התחתון והישבן, והם יוצאים בשל היגיינה לקויה וכמובן לחץ רב שנוצר על מקום ספציפי, מה שמונע סרקולציה ותחלופה של אוויר. הפצעים הם אדמומיים וכואבים מאוד, והם מייצרים אי נוחות גדולה מאוד.


כריות, מזרונים ומשחות


כל מי שסובל מהפצעים המוגלתיים הללו מחפש דרכים אפקטיביות לטפל בהם. כאשר מבררים לגבי פצעי לחץ טיפול אפקטיבי רואים כי יש חלוקה לטיפול מונע ולטיפול בזמן אמת. טיפול מונע כולל את האפשרות לקום מהמיטה או מהכיסא מספר פעמים ביום אם הדבר מתאפשר. תקומה מרפה את הלחץ וגורמת לאוויר להיכנס למקומות החשוכים הללו בדרך כלל. יש חשיבות גדולה גם למקלחות ולשמירה על היגיינה שתשמור את כל האזור נקי.


כיום, יש גם כריות ומזרונים שעוזרים מאוד בנושא. הטכנולוגיה הביאה איתה את הכריות הללו, שיודעות להתאים את עצמן לגוף ולהוריד מהלחץ הגדול. הכריות והמזרונים הללו הם גם נוחים מאוד ומאפשרים לשבת או לשכב בצורה נעימה.


כל עניין פצעי לחץ טיפול בזמן אמת הוא מעט שונה. כאשר מתמודדים עם הבעיה, יש לקנות משחות שונות שיוסיפו לחות למקום היבש, וכמובן להגביר את ההיגיינה. כמובן שכרית או מזרון גם יעזרו מעט בדיעבד, ובאופן כללי, צריך להתאזר בסבלנות ולתת למקלחות ולמשחות לעשות את שלהן. הפצעים הם כלל לא נעימים ולעיתים מקשים אפילו ברגעים בהם לא מבצעים כל פעילות. לכן, הטיפול המונע הוא כל כך חשוב והוא חייב להיות טריוויאלי אצל אנשים המוגבלים לכסאות ולמיטות.

אודות הכותב:

רונן יעקב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il