מאמרים - מוצרי גומי לאטימה - למה דווקא גומי? הדפסה מאתר מאמרים

מוצרי גומי לאטימה - למה דווקא גומי?

נכתב על ידי ערן חדד

[ הדפסת המאמר ]

אם תבדקו את פנים הברזים שלכם בבית, תגלו שברובם מותקן אטם גומי טבעתי פשוט. אם תבחנו את הצנרת שעוברת ברכב שלכם, תגלו שבחלקה הגדול נעשה שימוש בשלל מוצרי גומי לאטימה, שמיועדים למנוע נזילות ודליפות של דלק, שמן ומים. גומי הוא אחד החומרים השכיחים והנפוצים ביותר בעולם האיטום ולא לחינם. לגומי, כחומר, ישנם מספר מאפיינים שאף חומר אחר לא יודע להציע, בטח לא ברמת המחיר של גומי, ואשר בפשטות מאפשרים לו ליצור איטום מיטבי בכל מערכת.


מתי נדרש איטום?


איטום נדרש בדרך כלל בכל מערכת המורכבת משני חלקים נפרדים או יותר, ואשר בה עוברים נוזלים. כך למשל, אם נחבר צינור פלסטיק לצינור פלסטיק, ייווצר ערוץ זרימה אחיד, אבל אם לא נדאג לאטום את אזור החיבור בין שני הצינורות, אזור זה יהפוך לנקודה בה הנוזל יכול לצאת מהמערכת באופן בלתי רצוי, בצורת דליפה או נזילה. כדי למנוע מצב זה, יש צורך לבצע איטום של נקודת החיבור בין שני הצינורות, ואת זה עושים באמצעות שלל מוצרי איטום שחלקם הגדול עשוי גומי.


למה דווקא גומי?


גומי הוא חומר אלסטי שהתכונה הבולטת שלו היא, היכולת שלו להתאים את עצמו למבנה אליו הוא נצמד. תכונה בולטת נוספת שלו היא יכולתו להידחס במקומו מבלי להיקרע או להיהרס, לפחות עד רמה מסוימת. כאשר אנו רוצים להבטיח איטום מפני דליפה של נוזלים, אנחנו רוצים להבטיח בדיוק את שני התנאים הללו: שרכיב האיטום ייצמד לדפנות הרכיב אליו הוא מוצמד, תוך שהוא מקבל את צורתו בצורה מלאה, ושהוא יוכל להידחס באופן כזה שיפעיל את הלחץ הנדרש על הדפנות, בכדי למנוע דליפה אפילו של טיפת נוזל אחת. מוצרי גומי לאטימה מיועדים בדיוק לזה.


מוצרי גומי לאטימה – אין ספור דגמים וסוגים


אחרי שאמרנו את זה, כדי להבטיח את האיטום המיטבי, יש צורך בהתאמת רכיב האיטום לרכיב אליו הוא מיועד להיצמד כדי ליצור את אותו איטום. לשם כך, ניתן לבחור את רכיב האיטום המתאים ביותר למטרה המבוקשת, בהתאם למידתו, קוטרו, עוביו, תצורתו, אורכו, רוחבו, מידת האלסטיות שלו וכדומה. כל אחד מהפרמטרים הללו מבדילים בין מוצר איטום אחד לשני, ובסך הכל קיימים אלפים על אלפים רבים של מוצרי גומי לאטימה, המיועדים ליישום בשלל מצבים ומערכות, בכל קוטר, בכל מידה, עבור כל סוג של נוזל ואשר מסוגל לעמוד בכל עומס, בהתאם ללחץ הנוזל במערכת.


בהתאם לכך, כאשר אתם מחפשים מוצרי גומי לאטימה, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע, שיפרוש בפניכם את כלל האפשרויות הרלוונטיות עבורכם, וימליץ לכם על מוצר הגומי המתאים ביותר לצורך שלכם. המוצרים עצמם יכולים להיות מאוד דומים, אבל לעיתים פער של מ"מ אחד בלבד למשל בקוטר האטם, יכול לפגוע ברמת האיטום הכוללת, ועל כן חשוב מאוד לבחור את המוצר הנכון והמתאים ביותר.

אודות הכותב:

נכתב באדיבות חברת טכנו עד המספקת מגוון פתרונות איטום ליישומים תעשייתיים. לאתר החברה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il