מאמרים - איך להפוך לבודק תוכנה QA טוב יותר הדפסה מאתר מאמרים

איך להפוך לבודק תוכנה QA טוב יותר

נכתב על ידי טלי מיכאלי

[ הדפסת המאמר ]

כולם יודעים, כשמדובר בבדיקות תוכנה ובQA, ישנם כלים וטכניקות המסייעים לאנשי מקצוע לעשות את עבודתם.


בנוסף לכלים האוטומטיים הללו יש גם רעיונות בסיסיים שעוזרים לבודקים להצליח יותר במציאת באגים ותיקון בעיות, בין אם מדובר במערכות מדור קודם או בפלטפורמות חדשות.


להלן מספר כללים שיעזרו לך לפתח מיומנויות של מקצוען ויעזרו לך להשתפר בטיפול בבדיקות מורכבות הדורשות טיפול שורשי בתקלות ופתרון בעיות בתוכנה עוד בשלב הפיתוח.


1. לפרק את הבדיקה לחלקים קטנים


אחת התאוריות המרכזיות ביותר בקרב מספר גבוה של בודקי תוכנה מצליחים היא לקחת משימות גדולות לניהול ולחלק אותן להרבה משימות קטנות שקל יותר "לעכל". הרעיון הוא כי בודקי תוכנה יכולים בקלות להיכנס ללחץ מדרישות רבות כלכך כשנדרשים לבצע בדיקה מקיפה ורחבה על מערכות מורכבות ביותר. במילים אחרות, אם אתה ממתין זמן רב מדי כדי להתחיל לסרוק את הקוד, או מחכה לסוף, אתה עלול בסופו של דבר להיתקל בבעיות מיפוי, או כמו שאומר המשפט המפורסם: "מרוב עצים לא רואים את היער". כדי לנטרל סוג זה של בעיה, רוב בודקי התוכנה מבינים כי יש להתחיל לבדוק את התוכנה ברגע שניתן מבלי לחכות לסופה. לדוגמה, דרישה לביצוע בדיקות עומס במהלך ההרצה לעומת לחכות לסוף הפרויקט.


נכון, זה נשמע הגיוני בסך הכל אך יש הרבה בודקים שלא עומדים בפיתוי של לעשות הכל בבת אחת. יש לחלק את הקוד כשבודקים אותו כדי לשפר את הביצועים, להוסיף תכונות, וכו' וכל זאת תוך ביצוע תחזוקה שגרתית. פרק את תהליך הבדיקה שלך לחלקים שיהיה לך קל לנהל ולשלוט בהם.


2. ארגון


צור לעצמך מערכת ברורה ושקופה של הגדרת המשימות שחילקת בחלק הקודם.


אם חילקת את העבודה, כפי שייעצנו בפסקה הקודמת אז אתה מבין כמה עבודה יש לך והדברים עלולים ליפול בין הכיסאות.


כדי לוודא שאתה לא מתעלם או שוכח אף חלק בבדיקות כדאי לעבוד על רשימה מפורטת.


אתה יכול לבחור כל גישה שמתאימה לך כל עוד זה עובד. אנחנו ממליצים להשתמש בתוכנות לניהול בדיקות תוכנה. בקורס QA טוב ילמדו אותך על כך.


3. ניהול סיכונים בבדיקות תוכנה


לרוב, אין באפשרות הבודק לבדוק את כל החלקים שזקוקים לבדיקה בתוכנה ולכן עליו לבחון היכן כדאי לו להתחיל לבדוק לפי החוקים הבאים:
  • היכן הסיכוי הכי גבוה למצוא באגים? כלומר, המקומות בהם הכי סביר להניח שנמצא באגים.
  • היכן יהיו הבאגים המסוכנים ביותר? כלומר, איפה המקומות בהם אם נמצא באג הוא יגרום לבעיות קטסטרופליות, בעיות כלכליות או יגרום להשתלשלות של באגים (לדוגמה- בצ'קאאוט).
  • מקומות בהם עשינו שינויים לאחרונה, שם סביר להניח שנמצא יותר באגים (עדכוני תוכנה למיניהם).
 


בשורה התחתונה: בודק תוכנה טוב צריך להיות מאורגן ומסודר על מנת לא לפספס שום חלק מהבדיקה של התוכנה ועל מנת לדעת מאיפה כדאי להתחיל לעבוד.


 

אודות הכותב:

טלי מיכאלי Real-Time College


REAL TIME GROUP

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il