מאמרים - להרגיש כמו כולם עם קלנועית לנכים הדפסה מאתר מאמרים

להרגיש כמו כולם עם קלנועית לנכים

נכתב על ידי רונן יעקב

[ הדפסת המאמר ]

הקלנועיות החדשות הן איכותיות מאוד וקלות לשימוש עבור כל אחד. ניתן לקנותן גם בחנות, אך גם באתרי יד שנייה


השימוש בקלנועיות עבור הציבור המוגבל והמבוגר בישראל הפך נפוץ מאוד בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מבינים כי הנוחות המושגת באמצעות הקלנועיות הללו היא קריטית ויכולה לעשות את ההבדל כאשר רוצים ומתכננים לצאת מהבית ולנהל חיים רגילים ונורמליים, במקום להיות כלואים בין ארבע קירות כל הזמן.


ציבור הנכים בישראל חווה לא מעט קשיים הקשורים לנגישות ולמרות שבמדינה עושים מאמצים, עדיין יש המון מקומות שאינם מונגשים ואינם מתאימים לנכים. בעזרת קלנועית טובה אפשר לשפר את עניין הניידות והדינמיות ולהצליח להגיע להרבה מאוד מקומות. קלנועית לנכים מסוגלת לנסוע על מגוון משטחים ולהיות עמידה למזג אוויר קיצוני. יש קלנועיות עם תוספות כמו גגון או ארגז נשיאה, שיכולות להיות משמעותיות ונוחות מאוד.


חווית משתמש


כאשר קונים קלנועית לנכים צריך להסתכל על מספר אלמנטים, אך החשוב ביותר מהם הוא ההתאמה למשתמש. האדם הנכה הוא זה שצריך לנסות את הקלנועית, לבדוק אותה, לראות אם צריך כרית נוחה יותר ואם הוא יכול לנווט את המכשיר בצורה בטיחותית. יש הרבה מאוד משתנים בקניית קלנועית שיכולים להיות רלוונטיים לנושא.


ניתן למצוא קלנועית לנכים בחנויות המובחרות, אך חשוב לדעת שיש עוד אופציה, שמתאימה לאנשים עם תקציב נמוך יותר. הרבה מאוד אנשים מוכרים קלנועיות יד שנייה באתרי האינטרנט ושווה לבדוק את האופציה הזו. מדובר כמובן בקלנועיות שאינן מתאימות יותר לאנשים, או של אנשים שנפטרו. לכן, אפשר להשיג קלנועיות טובות ואיכותיות במחירים נוחים מאוד. לאו דווקא מדובר במכשירים ישנים ושבורים.


חיים נורמליים


הדבר החשוב ביותר עבור המשפחה של האדם הנכה היא לאפשר לו לחיות חיים נורמליים ורגילים ככל שניתן. קלנועית טובה יכולה לשדרג את חייו ולאפשר לו להסתובב ברחובות ובמקומות שלא חשב שיוכל להגיע אליהם כלל. הקלנועיות של היום קלות מאוד פיזית, וגם קלות לשימוש. הן מתקפלות, אפשר לשלוף מהן את הבטריה ולאחסן אותן בצורה נוחה ובטוחה.


הדבר החשוב ביותר מכל המרכיבים הללו הוא קלות השימוש. כמעט כל אחד יכול להרכיב את הקלנועית ולפרק אותה, ובנוסף, קל מאוד להתנייד איתה לכל מקום אליו הולכים. הטכנולוגיה בתחום התקדמה מאוד ועשתה צעד משמעותי מאוד קדימה עם הליין האחרון של הקלנועיות. כיום קל לאדם נכה להרגיש כמו כולם מבחינת ניידות והאפשרות להסתובב ולבצע סידורים ובילויים בדיוק כמו כל אדם אחר.

אודות הכותב:

רונן יעקב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il