מאמרים - רוצים לדעת איך לקבל ציון גבוה יותר במבחן? היכנסו וקבלו את נוסחת הפלא. הדפסה מאתר מאמרים

רוצים לדעת איך לקבל ציון גבוה יותר במבחן? היכנסו וקבלו את נוסחת הפלא.

נכתב על ידי שרון לחמן רייך

[ הדפסת המאמר ]

קלסר ועוד קלסר, מאמר ועוד מאמר, מהר מאוד אתם מוצאים את עצמכם נשאבים ללמידת לילה מאוחרת כשכל מה שמלווה אתכם זה מנורת הלילה, כוס הקפה שכבר התקרר ומעט רחמים עצמיים בליבכם.


כמובן, בין קריאה לשינון, אתם טורחים ליידע את כל מי שסובב אתכם כמה אין לכם זמן! לא להיפגש, לא לבלות, אפילו לא לענות בוואטסאפ או לשוטט בפייסבוק. (על מי אתם עובדים?)


אז בטח תגחכו כשתשמעו את ההצעה שלנו על קיום אימון עכשיו. כי (אתם מנחשים נכון) למי יש זמן??? אז זהו, שלכם. וכדאי מאוד שתמצאו את הזמן לשחרר קיטור ולצאת לאימון קצר כי מתברר, שזה רק יגביר את הסיכוי שלכם להצליח במבחן.


לחץ נפשי בתקופת מבחנים הוא דבר טבעי מאוד ולמעשה אפילו נחוץ. זו דרכו של הגוף להתמודד. מערכת העצבים הסימפתטית נכנסת למצב "הילחם או ברח", במטרה ברורה- להתמודד עם מצב החירום. הגוף מנתב את כל משאבי האנרגיה שלו לטובת לחימה באיום וכאשר מופעל לחץ מסוג זה, נוצר מתח שרירי, דופק מהיר מהרגיל, עלייה בקצב הנשימה והתרחבות של כלי הדם. אפילו פעילות מערכת העיכול עשויה להשתנות. כל זאת כדי להתמודד עם האיום שנחת עלינו.


וכאן רבותיי, נכנס הספורט לתמונה.


פעילות גופנית כגון ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים וכו' תשחרר אתכם מעול הלחץ ותיטיב עם תפקודכם. האימון הגופני ישפר את זרימת הדם שלכם ויגדיל את מעבר החמצן לאיברים חיוניים. בתום הפעילות, תוכלו להרגיש איך המתח השריר מתחיל להתפוגג ועמו תחושת שחרור מעול הלחץ הנפשי. הספורט, הוא דרך בריאה ולגיטימית לשחרור האגרסיות שמצטברות בגופינו בתקופות בהן אנו חשים לחץ. מה גם, שנוכל לקבל תרומה נפלאה לדימוי העצמי שלנו ולתחושת הביטחון והאמונה העצמית- שלל אלמנטים שבהחלט נדרשים בתקופת מבחנים בהם אתם צריכים בעיקר להוכיח את עצמכם. בנוסף, האימון הגופני מעלה את רמות האנרגיה בגוף ומאפשר לכם לחוש חיוניים וערניים יותר!


נקודה נוספת שממש תשמחו לגלות- היא שגם מצב הרוח שלכם עומד להשתפר. מחקרים הוכיחו שפעילות גופנית של מעל 30 דקות, תגביר את הפרשת הכימיקלים מהמוח שמיטיבים עם מצב רוחנו. כמו למשל סרוטונין, דופמין ואדרנלין. כימיקלים אלו, לא רק שתורמים למצב הרוח, אלא גם משפרים את מידת הקשב והריכוז שלנו. 


אז שיפור במצב הרוח, המתח השרירי והתפקדו הקוגניטיבי- נשמעים לנו כמו מספיק סיבות לעזוב הכל לרגע, לקום מהכיסא, לנעול נעלי ספורט ולצאת לאימון.


אל תשכחו לדווח לנו כמה קיבלתם במבחן.


בהצלחה!!!

אודות הכותב:

IDC Sport Department


מדור הספורט


המרכז הבינתחומי הרצליה


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il