מאמרים - אזרחות קנדית - למה להגר לקנדה? הדפסה מאתר מאמרים

אזרחות קנדית - למה להגר לקנדה?

נכתב על ידי ido ben shimon

[ הדפסת המאמר ]

1.הקדמה


קנדה נחשבת לאחת הארצות האטרקטיביות ביותר שיש בעולם. המדינה הינה מדינה מפותחת העשירה באוצרות טבע ונמצאת בתהליך פיתוח מרשים לאורך שנים. היא רחבת ידיים ויש צורך בידיים עובדות ובאנשים צעירים לתחזוקתה. היא קולטת מהגרים בגלל סיבות פרקטיות שונות אבל גם בגלל מדיניות הומניטארית וליברלית. משום כך, רבים מעוניינים להגיע אליה וכל אחד עושה זאת מסיבותיו הוא. יש שנסים מאזורי דיכוי, עוני ומוכי מלחמות, ויש כאלו שמחפשים לחיות ולהתקדם בה בגלל הנוחות ובגלל שלדעתם חלום השגשוג בה הוא אפשרי הרבה יותר. מרבית הישראלים המהגרים אליה נמנים על האחרונים. הם רוצים לקבל אזרחות קנדית.


2.קליטת מהגרים ואנשים אחרים


לקנדה תכנית הגירה פדראלית שעודכנה בשנים האחרונות והמבוססת על נקודות אותן צבר המועמד. הנקודות ניתנות לכל אחד על פי קריטריונים שקשורים, בין היתר, בגיל ושפה. ולכן, ניתן להתקבל למדינה ביתר קלות וללא קשר למקצוע של המבקש. עדכון התכנית נובע בין השאר בגלל שיש רבים המנסים לברוח ממדינות הסובלות ממלחמות, מעוני, מרודנות ועוד. בשנת 2015, למשל, קנדה, שאוכלוסייתה מונה כ 35  מיליון נפש, קלטה למעלה מ40000 אלף פליטים סורים, ב2016 כ 55000 אלף וב2017 היא צפויה להוסיף ולקלוט כ40000 נוספים. מעבר לקליטה החוקית יש זרם מהגרים בלתי חוקיים שנכנסים מארה"ב בגלל מדיניות הגירה נוקשה של ממשל הנשיא טרמפ. בקנדה נקלטים אזרחים ממדינות רבות בכמות כוללת של כ150000 בשנה.


3.קריטריונים לקבלת תושבות קבע ואזרחות


קבלת אזרחות קנדית מותנית בעמידה במספר קריטריונים: עובדים מיומנים ובני משפחותיהם, בעלי עסקים ובני משפחותיהם, וכן, פליטים ותושבי קבע שמתגוררים בקנדה ואשר לא עזבו את המדינה במשך 1095 יום. שיטת הנקודות מתחשבת גם בנושאים כמו השכלה, שנות ניסיון תעסוקתי, מצב החשבון בבנק, בריאות טובה, ידיעת שפה אנגלית או צרפתית ופרמטרים אחרים נוספים. ככל שצבירת הנקודות גבוהה יותר, כן, מתרבים הסיכויים לקבלת אשרת תושב קבע, שכאמור, מובילה במשך הזמן לקבלת אזרחות קנדית. מדיניות ההגירה הינה תומכת ויעילה ולכן, רבים המקבלים אשרת קבע מצליחים להיקלט.


4.יתרונות שהדרכון הקנדי מספק


הדרכון הקנדי מספק שפע של יתרונות והזדמנויות למחזיק בו. יש אפשרות להיכנס ללא ויזה למרבית הארצות הגדולות והחשובות בעולם. קיימים הסכמים הדדיים עם מדינות צפון אמריקה וארה"ב בראשם, והדבר מקל מאוד על אנשי עסקים, על סטודנטים  ועל כל תושב קנדי אחר. קנדה הינה חברה בקבוצת המדינות המתועשות, וככזאת, יש לה מעמד חזק שמסייע לאזרחיה בנושאים שונים. מעבר לכל אלה, החיים בקנדה הדמוקרטית נוחים ויש בה סובלנות לכל אדם ללא הבדל בין גזע, מין, דת ודעות. כך, יכולים להתקבל בה משכילים לצד עובדי כפיים ואשים אחרים. ישראלים רבים מנצלים את האפשרויות להגר לקנדה ואכן, עושים זאת מדי שנה. הם, כמו האחרים, אינם חייבים לוותר על אזרחותם הישראלית והדבר מקנה יתרון חשוב נוסף.


 


 


 

אודות הכותב:

Ibs Digtial

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il