מאמרים - מידע רגיש למשוגעים בלבד ! הדפסה מאתר מאמרים

מידע רגיש למשוגעים בלבד !

נכתב על ידי ירון חממי

[ הדפסת המאמר ]

בכל פגישה , שיחה אני מופתע מחדש ..... כל כך הרבה פתרונות מוטמעים , אין אחידות , השליטה חלקית והרוב נתון לחסדי המשתמשים . אלו הם הדברים שאני נתקל בהם בלא מעט ארגונים עיסקיים בהם ביקרתי .


אז... הזזה או שינוע מידע דיגיטלי (קבצים) מנקודה לנקודה , בין אם שליחה במייל, העברה במדיה נתיקה , שימוש בשרותי ענן כגון :דרופבוקס, גמב'ומייל וכדומה הפך להיות "קוץ" בכף רגלם של ארגונים עסקים . בהעברת המידע תמיד נשאלת השאלה האם המידע כולל תוכן רגיש, כשאני רושם רגיש זה יכול להיות מגוון תכנים רלוונטים לתחום העיסוק של הארגון ,דוגמאות :
פרטי לקוחות, מאזנים , פרוטוקולים , מחירונים, כרטיסי אשראי, תעודות זהות, תוכניות עבודה , תשריטים ועוד ועוד ,...


בעולם הטכנולוגי התחום הזה נקרא Manage File Transfer  או בשמו המקוצר MFT .  ניהול העברת המידע כשמו כן הוא , כלי טכנולוגי המאפשר לך לרכז דרכו את כל העברת המידע מנקודה לנקודה , בדרך זו להגן עליו על ידי הצפנתו, לעקוב אחריו ולנטר את מיקומו בכל זמן נתון . המעקב נקרא Auditing  ומאפשר לראות מי שלח לאן שלח ומה שלח, כמו כן האם הצד המקבל עשה משהו עם המידע ומתי (Visability) ,  השליטה במידע הינה על ידי מתן אפשרות לצד המקבל לראות בלבד או לשנות ולשמור וכן הגבלת זמן עד למחיקתו . 

מערכת MFT טובה מציעה מגוון ממשקים אשר מאפשרים לארגון לחבר את המערכות התפעוליות, כגון : CRM/ERP כך שכל טרנזקציה להעברת מידע עוברת דרך מערכת ה MFT . תכונות נוספות שיש ל MFT הינן האצת העברת קבצים בנפחים גדולים (על ידי דחיסה) וכן מינפולציה על מידע בין מערכות שונות, לדוגמא : העברת נתונים ממסד נתונים מסוג אחד למסד נתונים מסוג אחר. בנוסף המערכת יכולה לבצע פעולות בצורה אוטומטית ומוגדרת מראש (Workflow Automation)  לדוגמא : בנק שרוצה להעביר קבצים / מידע ללקוחותיו בכל סוף יום בצורה מאובטחת ומוגדרת ועוד . 

לרוב מסיבות היסטוריות, ניתן למצוא בארגונים מספר רב של פתרונות אשר נתונים מענה לתחום מסויים, כך יוצא שאנשי המחשוב בארגון מטפלים במספר מערכות שונות המעניקות פתרון לאותה בעיה ! יישום מוצר/מערכת MFT יכול לעזור לארגון על ידי קונסולידציה (איחוד) של פתרונות ועל ידי כך לחסוך במשאבים, לעבוד מול יצרן אחד מרכזי ולקבל שליטה מלאה על כל רכיבי המערכת.

אודות הכותב:

מקצוען במערכות מסרים אלקטרונים וניהול והגנה על מידע ! 


ירון חממי 
yaron@messagenet.nete

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il