מאמרים - מזדקנים בכבוד הדפסה מאתר מאמרים

מזדקנים בכבוד

נכתב על ידי ינון דוידוביץ

[ הדפסת המאמר ]

גיל הזקנה הוא החום הזה שחוצץ בין כל מה שכבר נמצא בעבר לבין מה שצופן לו העתיד הבטוח, מוות. אולי קיים עולם הבא אולי אכן ישנו גלגול של נשמות, מה שבטוח הוא מה שאנחנו יכולים לחוש בעזרת כל אחד מחמשת החושים הקיימים אצל האדם, וכאשר מדובר בזקנה מדובר למעשה בתהליך שהוא מאוד לא פשוט וההסתגלות אליו תלויה במידה רבה בתמיכה של המשפחה ושל הסביבה עם הענקת כל הצרכים השונים הללו של אנשים אשר נמצאים בגיל השלישי.


 


תהליך טבעי של הזדקנות


נכון, זקנה היא דבר טבעי שהאדם כל הזמן מנסה להילחם בה ללא הפסק, לראייה יש המוני טיפולים שיכולים להיות די מכאיבים אשר בעזרתם האדם שומר על מראה צעיר יותר יחד עם שלל של הוצאות כספיות רבות עבור קבלת טיפולים רפואיים אשר מצליחים בצורה די מוכחת להאריך את תוחל החיים של האדם ככל שמדובר במדינה מפותחת יותר.


יחד עם זאת, עדיין בגיל השלישי זה יהיה די ברור לראות כי הזקנה כבר נוכחת, ואיתה מגיעים חוליים שונים של הגוף שאיתם המדע יכול להתמודד בצורה של הקלה אבל לא של מניעה מפני שזהו תהליך בלתי נמנע בו הגוף הולך ומזדקן עד לבלאי הזה שבסופו מגיע המוות. איך בכל זאת יכולים להקל על המוני קשישים בערוב ימיהם? להעניק טיפול בקשישים שיכול להגיע לכל פלח של האוכלוסייה, עשירים ועניים כאחד, ולראות כיצד אלה מקבלים את הגיל השלישי ללא חשש ומורא, אלא עם כבוד וגאווה.


 


צורך גדל בעזרה מקצועית


פעם להיות זקנים היה דבר שאותו מכבדים. הייתה קיימת יראה מפני אלה שכבר צברו עשורים רבים של ניסיון בחיים שלהם ורצון מתמיד להעניק להם את כל מה שרק אפשר בתור זקני השבט המכובדים. היום, עם איבוד ערך הכבוד החשוב הזה, זקנים רבים נותרים ללא קבלה של העזרה שלה הם כה זקוקים, ומה שנוצר הוא מחסור מאוד בולט בסיוע מקצועי שלו הם כה מייחלים.


התחום של טיפול בקשישים נעשה כזה שרבים לא ששים לגשת אליו בתור מקצוע לחיים, וכך אנשי הגיל השלישי מחפשים בצורה כמעט בלתי אפשרית אחר כוח האדם המקצועי שכבר צבר שנים רבות בעבודה בתחום הסיעודי, ועם הידע החשוב הזה יכול לגשת אל עבודת טיפול שהיא מאוד מורכבת הן מהפן הפיזי והן מהפן הנפשי של אנשים מבוגרים אשר בסך הכל מבקשים את מה שבהחלט מגיע להם לקבל.

אודות הכותב:

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il