מאמרים - היתרונות הבולטים של מבנים ניידים הדפסה מאתר מאמרים

היתרונות הבולטים של מבנים ניידים

נכתב על ידי דנית כהן

[ הדפסת המאמר ]

תחום הבנייה משתכלל כל העת, ואחת האופציות המתקדמות ומרובות היתרונות שקיימות כיום היא מבנים יבילים, כלומר מבנים שניתן לנייד אותם בקלות ובפשטות יחסית ממקום למקום.


חשוב להדגיש: מבנה יביל הינו מבנה יציב, עמיד וכזה שמספק לנו מחסה בדיוק כמו מבנה נייח. מי ששוהה בתוך מבנה נייד לא מרגיש שום הבדל, ולנוכח יתרונותיו הרבים של הקונספט החדשני אין פלא שהוא זוכה לביקוש הולך וגדל, למגוון רחב של שימושים.


היתרונות הבולטים של מבנים ניידים

מבנים יבילים, שנקראים גם מבנים ניידים, נהנים משורה ארוכה של יתרונות משמעותיים. העיקריים שבהם הם:
    • מהירות – פרק הזמן הנדרש לבניית מבנה יביל הוא כמחצית הזמן שנדרש להקמת מבנה קונבנציונלי

    • עלות נמוכה – גם מבחינת עלויות הבנייה מושג חיסכון של כ-50% כשבוחרים באופציה היבילה

    • עמידות גבוהה – החומרים המתקדמים מהם בנויים המבנים היבילים ושיטות הבנייה המשוכללות מבטיחות עמידות גבוהה במיוחד בפני רעידות אדמה

    • ידידותיות לסביבה – רוב שלבי הקמת מבנה נייד מתבצעים במפעל ולא בשטח, כך שמצטמצמת הפגיעה בסביבה. בנוסף מבנים אלה מבודדים היטב מבחינה תרמית, כך שנדרשת פחות אנרגיה להבטחת טמפרטורה נעימה בתוכם (ובאופן טבעי הצורך המופחת להדליק מזגנים ותנורים ידידותי לא רק לסביבה אלא גם לחשבון החשמל).

האם יש מגבלה של גודל למבנה יביל?

מבנים ניידים נבנים כאמור במפעל ולאחר מכן מובלים אל המקום שבו הם אמורים להיות מוצבים. לגבי ההובלה עצמה ישנה מגבלת גודל, שהרי לכבישים בישראל אין רוחב אינסופי, אולם מאחר שניתן לחבר בשטח מספר יחידות שנבנו במפעל, בפועל אין מגבלת גודל למבנים היבילים.


בנוסף אחד המאפיינים העיקריים של שיטת הבנייה המתקדמת הוא גמישות תכנונית מלאה, כך שבסופו של דבר תוכלו לקבל מבנה שעונה בדיוק על כל הצרכים שלכם.


חיבור לתשתיות

חלק בלתי נפרד מכל פרויקט בנייה ניידת הוא כמובן החיבור לתשתיות ההכרחיות. בנוסף לחיבורים לחשמל, מים וביוב, שמתבצעים עפ"י כל התקנים העדכניים, לכל מבנה יביל יש דוד (חשמלי/שמש), מערכת מיזוג אוויר, סגירה אסתטית בין המבנה לבין הקרקע עליה הוא מונח ועוד אופציות הן רצפת דק ופרגולה.


כמו כן מתאפיינת בניית מבינים יבילים (שנקראת גם בנייה ירוקה ובנייה קלה) ברמת גימור מרשימה, כשהתכנון והעיצוב מבוצעים בלוויית אדריכל שמתמחה בסוג בנייה זה.


השימושים השונים של מבנים יבילים

היתרונות השונים של המבנים היבילים הופכים אותם למתאימים למגוון רחב של שימושים – משרדים נוספים של עסק בהתרחבות, כיתות לימוד, ביתן למאבטח, בית כנסת וכמובן גם למגורים.

אודות הכותב:

א.ב.ד מבנים ניידים בע"מ מתמחה בבנייה קלה בטכנולוגייה מתקדמת מאז שנת 2001. לחברה בבעלות אלי בן דוד יש ניסיון עשיר בתכנון, בביצוע ובאספקת פתרונות מגורים מהירים ואיכותיים למגזר הפרטי והעסקי.  לפרטים נוספים http://mivne.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il