מאמרים - 3 טיפים למניעת בעיות אינסטלציה בבית הדפסה מאתר מאמרים

3 טיפים למניעת בעיות אינסטלציה בבית

נכתב על ידי פיני מליכוב

[ הדפסת המאמר ]

כאן תקבלו כמה טיפים פשוטים באדיבות טל האינסטלטור לתחזוקה השוטפת של מערכת האינסטלציה בבית והימנעות מהפתעות לא נעימות, קחו בחשבון שאלו טיפים בלבד ובמקרה של תקלה יש ליצור קשר במידי עם אינסטלטור מומחה בתחומו. אז נמשיך?


כשאתם יוצאים מהבית לתקופה של כמה ימים תסגרו את השיבר הראשי  


זה אמנם לא טיפ תחזוקתי אך זו תמיד ההמלצה הראשונה שאני נותן ללקוחות. כשאתם נמצאים רחוק מהבית ולתקופה של כמה ימים תמיד מומלץ לסגור את השיבר למקרים של פיצוץ בצינור המים, פיצוץ צינור מים יכול לגרום לנזק רב בבית ואם אתם בבניין אז ייגרם ללא ספק נזק לשכנים מלמטה, אז תזכרו תמיד לסגור את השיבר כשאתם רחוקים, תימנעו מאי נעימות ותשלומים יקרים על תיקונים בבית.


בדקו את הברזים  


לא, לא את הברזים שאתם רואים כל יום, בכל בית כמעט יש מתחת לכיור שני ברזים קטנים, אחד מוביל למים החמים ואחד למים הקרים והם נקראים ברזי NIL. הברזים הקטנים האלו נותנים לכם אפשרות לסגור את המים באופן מקומי במקרה של שבר או נזק בברז, דבר נוסף שאתם יכולים לעשות איתם הוא לווסת את לחץ המים בברז ע"י סגירה חלקית שלהם ולחסוך במים ואנחנו סוטים מהנושא... בקיצור תבדקו מידי כמה חודשים שברזי הניל נפתחים ונסגרים בקלות, שאין קורוזיה עליהם ואין שאין נזילות, אם איתרתם ברז תקול או שנראה "חיוור" החליפו אותו, ברז כזה עולה כ 20 שקלים בכל טמבוריה שכונתית ואם בכל זאת אתם לא מסתדרים או לא רוצים להיכנס לזה פשוט הזמינו אינסטלטור.


באותה נשימה אני רוצה להגיד שחשוב מאד לא להזניח גם את הברזים הרגילים, כן אלו שבמטבח ובאמבטיה, נקו את הברזים בחומרים עדינים על מנת לא להרוס את הציפוי, שימו לב שהפטמה ממנה יוצאים המים לא סתומה או מלאה אבנית (ברוב המקרים ניתן להסיר את הרשת בסיבוב קל בעזרת מפתח שבדי קטן). שימו לב גם לצינורות הכסופים המובילים מברזי הניל לברז המטבח אמבטיה, תבדקו שהם לא חלודים או מלאי קורוזיה ושאין נזילות מהחיבורים, כל הדברים הקטנים האלו לכאורה (סיבוב בדיקה קליל כזה לא אורך יותר מ 10 דקות) יכולים לחסוך לכם הרבה טרחה, כסף וכאב ראש אם רק תשימו לב ותתפסו את הבעיה בשלב מוקדם, מניעה של בעיה אחת תחסוך לכם בסופו של דבר תיקון של כמה בעיות.  


בדיקת לחץ מים


 אם הצנרת בבית ישנה מומלץ לעשות בדיקת לחץ מים לפחות אחת לשנה או שנתיים, תכלס זו לא בדיקה רצינית ובסך הכל מתחברים עם מד לחץ לכניסה הראשית של המים בבית ו "דוחפים" אויר למערכת, אם מערכת המים בבית תקינה השעון יראה לחץ קבוע אך אם ישנה נזילה איפה שהוא בדרך הלחץ בשעון ירד, את אופי הנזילה או הפיצוץ ניתן להבין לפי המהירות בה לחץ המים יורד.


בקיצור... אל תיקחו את הבית שלכם כמובן מאליו, טפלו בו, תחזקו אותו ושמרו עליו.


אני רוצה שוב להודות לטל שעזר בהכנת המאמר ונתן לכם את שלושת הטיפים הנפלאים האלו, טל נותן שירותי אינסטלטור בתל אביב ובשאר ערי המרכז.

אודות הכותב:

פיני מליכוב - COOL קידום אתרים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il