מאמרים - הוצאה לאור לחול - כיצד זה עובד? הדפסה מאתר מאמרים

הוצאה לאור לחול - כיצד זה עובד?

נכתב על ידי Nisim Ohana

[ הדפסת המאמר ]

כל מי שכתב אי פעם סיפור, שיר או ספר שלם, יודע עד כמה חזק הרצון והצורך הזה לחלוק את היצירה עם שאר העולם. השוק המקומי בארץ קטן ומצומצם, לכן כדאי תמיד לשאוף לשווקים גדולים ורחבים יותר. חשוב לעבוד עם הוצאת ספרים מובילה, בעלת קשרים עסקיים עם הפצות ספרים בחו"ל. הוצאה מקצועית יכולה להבטיח לסופר המתחיל שירותי תרגום הספר למספר שפות והפצת הספר בכל העולם. אין צורך להישאר עם כתב היד במגירה ולשמור את כל הספקות בבטן, כאשר ניתן לעבוד עם חברת הוצאה לאור בעלת שנים של ניסיון והצלחות בתחום.


לבחור הוצאה מקצועית


רבים שואלים כיצד ניתן לבחור הוצאת ספרים טובה. בחירת הוצאה אינה עניין של מה בכך. אם יש לכם חבר טוב שהוציא לאחרונה ספר, הוא יוכל להעיד כי מדובר במלאכה לא פשוטה הכוללת התעסקות בניירת וביורוקרטיה ובחינה של אנשי מקצוע שונים – עורכים, לקטורים וכדומה. כאשר אתם בוחרים הוצאה, חשוב לבחון כיצד היא מתייחסת אל הספר שלכם. האם העורך שואל שאלות ענייניות? האם הוא מודע לחשיבותו של הספר עבורכם? תוכלו להיעזר גם בשירותי האינטרנט כדי למצוא את ההוצאה המדברת אליכם. על ידי קריאת תגובות הגולשים בפורומים השונים, ניתן לבדוק ולהחליט האם הוצאת הספרים מתאימה לשאיפות שלכם. כמו כן, ניתן להיעזר תמיד בקרובי משפחה שהוציאו לאחרונה ספר. אם יש לכם דודה שפרסמה ספר בישול, או בן דוד אשר הוציא ספר ילדים, תוכלו לפנות אליהם ולשאול לגבי הוצאה מומלצת.


כיצד ניתן להפיץ את הספר בחו"ל?


הבאתם את הספר שלכם אל הקורא הישראלי, וכעת אתם מעוניינים שגם אנשים מצרפת, מקנדה ומארצות הברית יכירו אותו? אתם יכולים אמנם לקחת את המושכות לידיים שלכם ולנסות לפנות להוצאת ספרים בחו"ל באופן עצמאי, אך פעולה זו אינה נטולת טרטורים. לאחר שתתרגמו את תקציר הספר שלכם, יגיעו רגעים מתישים שבמהלכם תשלחו תקצירים להוצאות ספרים שונות ברחבי העולם ותקבלו סירובים מנומסים. דרך אחרת היא לפנות להוצאת ספרים ישראלית המשווקת את הספרים לחו"ל. להוצאה זו יש בדרך כלל קשרים טובים עם ההוצאות בחו"ל, והיא תוכל להפנות את הספר שלכם אליהן. מעבר לכך, בהוצאה מקצועית תקבלו שירותי תרגום איכותיים, והספר שלכם יתורגם לאנגלית, לסינית וכדומה על ידי מתרגמים המומחים בתחום.


לסיכום, הוצאה לאור לחו"ל היא דרך נפלאה להגדיל את אחוז המכירות של הספר ולאפשר לקהל יעד מגוון לקרוא אותו. הפצת הספר בחו"ל אפשרית הודות לאפיקי שיווק מוצלחים וקשרים פנימיים בתוך המדינה המדוברת. 

אודות הכותב:

נתנאל סמריק, אשר עומד בראש ההוצאה לאור קונטנטו דה סמריק, הוא המפתח להפצתו של כל ספר בחו"ל. מדובר באדם שיודע לזהות סיפור מעניין ורלוונטי, ויודע כיצד לשווק אותו בצורה המתאימה גם מחוץ לגבולות הארץ.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il