מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מדוע בכלל רכיבה  הולכת ונעשת נפוצה יותר ? היפוקרטס (פילוסוף אשר ידוע בכך שהוא אבי הרפואה) טען כי "הקצב שברכיבה יפה לבריאות"  וכיום ישנם עדויות רבות לכך גם בספרות המחקרית וגם בשדה הקלני.  דוגמה לכך היא המקרה של "ילד הסוסים" מקרה אשר תועד בספר וסרט מרתק על מסע מרגש שלזוג הורים עם בנם שנמצא על הקשת האוטיסטית למונגליה ושם מתואר התהליך המרגש שהילד עבר ופריצות הדרך שקרו במסע. כאדם שמזוהה עם התחום מדי פעם אני נשאל איך נכון לבחור מטפל ברכיבה לכן החלטתי לכתוב זאת מסודר. 


על מנת להבין איך לבחור מטפל חשוב להבין כי ישנו משולש טיפולי של שלושה גורמים אשר משפיע על הצלחת תהליך הטיפול  במהלכו


א.המטפל


ב. הסוס


ג. המטופל 


*כל הגורמים פה חשובים באותה המידה 100% אחריות כפול שלוש שלא תטעו לחשוב שהאחריות מתחלקת.  ול


ולכל אלה מתווסף גורם נוסף חשוב הוא הדמות העיקרית ההורים או האפוטרופסים של הילד מאחר וטיפול ברכיבה הוא טיפול בו אתם צופים אתם למעשה מקבלים היזדמנות לראות את הדברים מנקודת מבט של מתבונן גוף שלישי אשר חשוב מאוד לעיתים לצורך קבלת תובנות ובנוסף לכך יש לכם פלטפורמה של נושא לשיחה עם הילד לעיבוד החוויות שהוא עובר בטיפול ולייצרת קשר ממקום חיובי של עוצמה ויכולת. 


המטפל - על המטפל להיות בן אדם שהולך וחי את מה שהוא מדבר  למשל אם אתם משוחחים עם המטפל והוא אינו מקשיב לכם עד הסוף זה מקום טוב לחשוב האם הוא הדמות שיכולה ללמד את ילדכם להקשיב  שנכון לבדוק בשיחה עם מטפל הם  יכולות שלו להקשיב , לשאול שאלות , להעמיק. 


קריטריון נוסף  הוא הסוס על מנת להבין כמה חשובה   היא רמת הידע של המטפל ברכיבה ובעבודה עם סוסים ניתן את הדוגמה הבאה  מטפל שנמצא בקשר טוב יותר עם הסוסים יש לו יותר משאבי קשב להשקיע בהיתנהלות הטיפול לכן חפשו מטפלים עם רקע בעולם הרכיבה רצוי כאלה שהיתחרו  בעברם או עם רקע בעולם האילוף  מטפל שכזה ידע להתאים את הסוס לרוכב  ובנוסף לכך גם יהיה לא עולם תוכן עשיר יותר של תרגלים וכלים אשר לקוחים מהעולם של רכיבה . זה מכפיל כוח משמעותי בטיפול ברכיבה!.


אתם מכירים את עצמכם / ילדכם הכי טוב ולכן חשוב שתהיה התאמה בין הילד לבין המטפל הכלי הכי חשוב  הוא שיעור הניסיון יש משמעות ענקית לעשות טיפול שניים עם המטפל ולראות את התגובה אחד המבחנים הגדולים של טיפול הוא הקשר שנוצר בין המטופל והמטפל. במידה ואתם רואים שהקשר הזה לא מתרומם לתוך מקום שיאפשר אינטראקציה טיפולית ראוי לשקול להחליף מטפל. לא כל ילד מתאים לכל מטפל ולכן אין בושה מלהחליף עד שמוצאים את הטיפול המדוייק והנכון לילדכם. 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il