מאמרים - איך בוחרים תוסף תזונה מתאים לספורטאים חובבים ומקצוענים הדפסה מאתר מאמרים

איך בוחרים תוסף תזונה מתאים לספורטאים חובבים ומקצוענים

נכתב על ידי רונן וינשטוק

[ הדפסת המאמר ]

איך בוחרים תוסף מזון איכותי לספורטאים


כל ספורטאי יודע שכדי להצליח  ולהשיג הישגים צריך לתחזק את הגוף ובנוסף לאוכל בריאותי ומאוזן צריך לבחור תוסף מזון איכותי המיועד לספורטאים. המאמץ הפיזי שספורטאים עוברים היא צעד בלתי נמנע לפירוק רקמות השריר. אנשים שאינם ספורטאים חושבים שכמות החלבון המגיעה מהמזון אותו אנחנו אוכלים מספיקה לתחזק את הגוף. הדעה הזו אינה נכונה. יש להשתמש גם בתוסף חלבון.


שימוש בתוספים מתאימים מאפשר לספורטאי להתמודד עם ההשפעות השליליות של חוסרים במינרלים וויטמינים. אין ספורטאי שלא משתמש בתוספים איכותיים להשלמה. כל ספורטאי יודע מבין את חשיבותם לגוף. כמו האימון הספורטיבי הוא מקבל גם הדרכות בתחום התזונה. כל ספורטאי מקבל תפריט יומי שכולל את כל מרכיבי התזונה הנדרשים.


מה צריכים לעשות?
    • כדי לשמר את גוף הספורטאי צריך לספק לגוף הרבה חלבונים. אבקות חלבון הם תוסף חשוב לכל ספורטאי מקצועי או חובבן. אפשר להשלים את החלבון עם תזונה מתאימה וגם עם תוספים שנועדו לספק לגוף את כל הרכיבים שהגוף זקוק כדי להתאזן להתפתח ולשמור על בריאותו.

    • תזונה נכונה של ספורטאי צריכה להיות מאוזנת והיא שונה מתזונה של אדם רגיל. תוספי המזון מעניקים לספורטאי את המרכיבים שהם שורפים במהלך האימון או התחרות  והם מאפשרים להם לשמור על תזונה מתאימה לפעילות הגופנית שהם עושים.

    • תוספות המזון לספורטאים המקובלות בין מרבית הספורטאים הן אבקות חלבון, חטיפי חלבון, ג'ל אנרגיה, שורפי שומן וחומצות. כל אלה נועדו כדי לתחזק את הגוף.

    • לפני כל שינוי בתזונה  רצוי מאוד להתייעץ עם דיאטנית קלינית שתבקש בדיקות דם, תראה את תוכנית האכילה שלכם ותמליץ על תוספים מתאימים אם יש בהם צורך בכלל. נטילה של תוסף סתם כך יכולה לא להועיל ואפילו להזיק לגוף.

מה קיים בשוק?


ישנם בשוק תוספי מזון לספורטאים  שמסייעים לגוף הספורטאי להתאושש, לשיפור הביצועים ויש גם תוספי מזון המשמשים כמגינים מפני פציעה. ידוע ש-3/4 מההצלחה הספורטאי תלויה בתזונה שלו. חלק מאימוני הספורטאים, המקצוענים והחובבים, לא מטיבים עם הגוף. כדי לאזן את הגוף לקראת אימון פיזי קשה, כמו הרמת משקולות למשל, מה שיעזור זה תוסף המזון ולכן חשוב לבחור את התוסף המתאים ביותר.


למה צריך לשים לב?


יש חברות רבות שמייצרות תוספי מזון וכל ספורטאי יכול לבחור את התוסף המתאים לו ושלא גורם לו תופעות לוואי. צריכת התוספים צריכה להיות בצורה מקצועית עם אישור של איש מקצוע שיכין יחד עם המאמן האישי של הספורטאי, תכנית אכילה יומית שתתן לגוף את כל המרכיבים החסרים.  כל חברת יצור תוספים מציעה לספורטאים את המוצרים שלה והם על פי שיקולים שלהם בוחרים מה לקנות ובמה להשתמש. חשוב לציין שמטרת התוספים היא לעזור לגוף לעבור את האימון אבל הם לא פתרון והם לבד ללא תזונה נכונה ואימונים קבועים התוספים לא יביאו לתוצאות הרצויות צריך לשלבם בצורה חכמה ובהתאם לתכנית האימונים. ללא התוספים לא נצליח לעמוד באימון שמטרתו לראות תוצאות והתקדמות.

אודות הכותב:

v-care תוספי תזונה לכל אחד - ספורטאים - נשים - צמחונים וכל מי שצריך להשלים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il