מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

בני נוער ואנשים צעירים המחפשים דרך זולה "לתפוס ראש" נופלים במלכודת "סמי הפיצוציות". מחירם הזול באופן משמעותי לעומת הקנאביס הטרי גורם לפיתוי.


הזמינות של "סמי הפיצוציות" והקלות הבלתי נתפסת שניתן להשיגם מדאיגות ביותר.


"סמי פיצוציות" הם קבוצת החומרים הפסיכואקטיביים החדשים, חומרים דיסוציאטיביים והזייתיים בשונה מהסמים הותיקים המפוקחים כבר עשרות שנים מתוקף אמנות בינלאומיות כגון הרואין, קוקאין, אמפטמין וקנאביס.


קיימות תערובות שונות של קנבינואידים סינטטיים אליהן מוסיפים חומרים בעלי השפעה פסיכוטרופית בדומה לקוקאין. בנוסף ל THC הסינטטי יש בתערובות חומרי הדברה ואציטון המסוכנים ורעילים לגופנו.


קנבינואידים פועלים על קולטנים מסוג חלבון G מסוג CB1 ו- CB2 בגופנו.קולטניCB1  נמצאים בעקר במערכת העצבים המרכזית ו -CB2 יותר במערכת החיסון ההיקפית.


קיימים מספר הבדלים בולטים בין קנביס טרי וסמי פיצוציות.


אחד המאפיינים הבולטים של סמי הפיצוציות שהם אגוניבטיים מלאים לקולטנים הקנבינואידים בגופנו. אגוניסטים מלאים מסוגלים להפעיל את המערכת האנדוקנבינואידית בעוצמה מלאה גם כאשר הם נקשרים למעט רצפטורים.


THC שבצמח הטרי הוא אגוניסט חלקי ולכן יותר בטוח.


קנאביס מכיל עוד עשרות קנבינואידים המאזנים את השפעתו של THC(בעקר קנבינול CBD ) . גם כאשר THC  באחוזים גבוהיים יחסית ( כמו למשל בזן קנאביס בשם כוש פרסי PK ) הוא עדיין בטוח יותר מסמי פיצוציות אשר מכילים בד"כ רק THC, דבר אשר עלול לגרום לחרדה ופסיכוזות כאשר נצרך באופן טהור.


קנבינואידים סינטטים שנמכרים בשוק כסמי פיצוציות חזקים פי 40-100 מ THC בצמח הקנאביס.


עובדה חשובה נוספת היא שהחומרים הסינטטים בעלי פעולה ממושכת כיון שעוברים מטבוליזם למטבוליטים פעילים שהם בעצמם בעלי זיקה גבוהה לקולטנים הקנבינואידים.


קיים טווח רחב של תגובות קליניות להרעלת קנבינואידים סינטטים, אי שקט, הזיות, שינוי תפיסה לגירויים חיצוניים, קצב לב מהיר, הרחבת אישונים, בחילות והקאות, ירידה ברמות אשלגן ועליה ברמת סוכר בדם.


תופעות אפשריות נוספות אדמומיות בעינים, הפרעה בדיבור, קוצר נשימה וכאבים בבית החזה.


מתוארים גם אירועים נדירים של אוטם שריר הלב, פרכוסים, פגיעה בכליות ואירוע מוחי כתגובה לקנבינואידים סינטטיים.


במקרה של חשד להרעלה יש להביא את האדם לבית חולים לקבלת עירוי נוזלים וטיפול תרופתי.


ל"סמי פיצוציות" קיימת התמכרות , ברמה גבוהה הרבה יותר מאשר לקנאביס. ההשערה היא כי קיים גירוי מרובה לקולטנים.


לסיכום, ממלץ להימנע לחלוטין משימוש ב"סמי פיצוציות" המסוכנים מאד לגופנו. אם כבר מחליטים לצרוך קנבינואידים- טבעי זה בריא יותר.


 


 


 


 

אודות הכותב:

אירית אבישר, עו"ד ואחות מוסמכת


יועצת ומדריכה קנאביס רפואי


0544222786

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il