מאמרים - עבודה במקום אחר הדפסה מאתר מאמרים

עבודה במקום אחר

נכתב על ידי בקליק איטום

[ הדפסת המאמר ]

שוק העבודה בישראל יכול להיות מאוד מסובך לפעמים. המשרות אינן רבות ביחס לביקוש ובמקצועות רבים יש אינפלציה של בוגרי תארים כאלו ואחרים, שמתקשים לעיתים למצוא עבודה רווחית, יציבה וכזו שתחזיק לשנים רבות ותתן בטחון כלכלי. כל אחד מחפש לעבוד במקצוע שלו, ובמה שהוא אוהב, אך לא תמיד זה מתאפשר וצריך לחפש אלטרנטיבות. יש אלטרנטיבות מקומיות, שלא נתפסות תמיד כאטרקטיביות ולעיתים לא עונות לדרישות העובד ויש אופציות אחרות - אטרקטיביות בהרבה, שיבחנו גם את כושר ההסתגלות וההתפתחות של האדם.


אנשים רבים מחפשים פתרונות יצירתיים כמו פתיחת עסק עצמאי או התחלת עבודה כפרילנס, אך ישנן אופציות נוספות, מעבר לגבולות המדינה, שיתנו לבנאדם קצת יותר משכר נטו. עבודה בארה"ב היא אחת האופציות המעניינות ביותר שיש לשוק הבינלאומי להציע. ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מציעה מגוון רחב של אפשרויות לעובד הישראלי הממוצע, המחזיק או לא מחזיק בתואר אקדמי. במקביל להתפרנסות, המעצמה הגדולה בעולם מציעה מגוון רחב של טיולים ואטרקציות, מהם תוכל ליהנות בזמן שאינך עובד.


בניגוד לעבודה באירופה או במחוזות קרובים יותר, עבודה בארה"ב נותנת לכם את האפשרות לחוות תרבות שונה לחלוטין, הן מבחינת הסביבה החברתית והן מבחינת סביבת העבודה. ניו יורק התוססת, לוס אנג'לס המעניינת וטקסס הגדולה הן רק חלק מהלוקיישנים בהם תוכלו להתחיל את חייכם החדשים. המחייה בחלק מהמקומות בארה"ב היא זולה יותר מישראל והשכר בעבודות הללו הוא משתלם ביותר, כזה שיאפשר לכם לשפר את איכות החיים שלכם בצורה משמעותית ודראסטית.


המגבלה העומדת מן עיני רוב האנשים היא הניתוק מהמשפחה ומהחברים והריחוק מהתרבות הישראלית המוכרת ומאיזור הנוחות. עם זאת, הטכנולוגיה של היום המאפשרת להיות מחוברים לכל אחד, בכל מקום, בכל זמן נתון, ובכך הפערים מצטמצמים והקשר עם הקרובים והיקרים רק מתחזק. השכר הגבוה מאפשר לעובד לטוס חזרה ארצה יותר פעמים בשנה, ויותר מכך, מאפשר לו גם לסבסד חלק מהעלויות של הקרובים הרוצים לבקר אותו.


מגבלה נוספת היא ויזת העבודה, שאינה ניתנת בקלות בארה"ב, אך עם קצת עבודה וחסינות לבירוקרטיה, האפשרויות הן באמת בלתי נגמרות. בנוסף, אין חובה להישאר בארה"ב לכל החיים. אם הגעגועים מתגברים, היכולת הכלכלית פחות משפיעה מבעבר והרגשות המיצוי אופפות אתכם, תמיד אפשר לעזוב בצורה מכובדת, לחזור ארצה ולחפש את עצמנו מחדש. חיים רק פעם אחת, אבל חייבים גם לעבוד, אז למה לא לחקור אופציה מרתקת, מכניסה ושונה, כמו עבודה בארה"ב.

אודות הכותב:

כותב המאמר הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחב"ל. מתמחה בסקירת מוצרים ושירותים במגוון רחב של תחומים. מאמין במחקר מעמיק לפני הצגת מסקנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il