מאמרים - פתרונות סליקה מתקדמים לעסקים הדפסה מאתר מאמרים

פתרונות סליקה מתקדמים לעסקים

נכתב על ידי עידן ע

[ הדפסת המאמר ]

מהי סליקה?


סליקה היא תשלום או חיוב עבור עסקה באמצעי שאינו כסף מזומן או שטר אחר. הווה אומר, חיוב או תשלום באמצעות כרטיס אשראי. על מנת שעסקה תוכל להתבצע בכרטיס אשראי, חייבת להיות מערכת המעבירה את הכספים לנותן השירות ומחייבת את הלקוח. בעל העסק המספק את השירות מקבל את התמורה באמצעות חברת הסליקה, המקבלת את הכסף מהחברה המנפיקה של כרטיס האשראי של הלקוח.


כיצד זה עובד?


באופן כללי, מחזיק הכרטיס משלם ריבית עבור האשראי אותו הוא מקבל מחברת האשראי. מספק השירות או הסחורה משלם לחברת הסליקה עבור שירותי הסליקה. חברת הסליקה מעבירה את הכסף לנותן השירות, וחברת האשראי מעבירה לחברת הסליקה את הכסף מחשבונו של מחזיק הכרטיס.


גיהוץ


זוהי השיטה הוותיקה, בה המוכר "מגהץ" את כרטיס האשראי במכשיר ייעודי המעתיק את פרטי המוכר והקונה. הטופס מונפק בשלושה עותקים: למוכר, לקונה ולחברת הסליקה. את פרטי העסקה ממלאים אחר כך ידנית, ומעבירים להקלדה בחברה המספקת את שירותי הסליקה.


קריאה מגנטית


בקריאה מגנטית פרטי הקונה נקראים מן הפס המגנטי, ומשודרים ביחד עם פרטי העסקה באופן אלקטרוני ישירות לחברת הסליקה באמצעות קווי תקשורת. צורת החיוב היא החלקה של הכרטיס בתוך חריץ ייעודי בעל קורא אופטי או הכנסת הכרטיס למכונה בעלת פתח מותאם.


קריאה אלקטרונית


במקומות מסוימים מונפקים כרטיסי אשראי ובהם מצוי שבב אלקטרוני בנוסף לפס המגנטי. השבב מחייב הקשה של קוד הזיהוי של הלקוח, ומשום כך כרטיס אלקטרוני נחשב בטוח יותר.


ארנק דיגיטלי


סליקה באמצעות מכשיר הטלפון הסלולארי או באמצעות האינטרנט. ארנק דיגיטלי הוא למעשה תוכנה המאפשרת זיהוי של פרטי הלקוח ואימותם, כאשר בעת ניסיון לבצע חיוב הלקוח יתבקש בדרך כלל להזין פרטים מזהים, בכדי למנוע שימוש על ידי אדם אחר.


סליקה באינטרנט


סליקה באינטרנט מאפשרת לבעל עסק לבצע חיוב באינטרנט – כך מתאפשר מסחר בחנויות וירטואליות. בנוסף לכך, קיימים פתרונות סליקה המאפשרים לבצע חיוב באמצעות טלפון סלולארי.


יתרונות וחסרונות


השימוש במכשירי גיהוץ הוא מסורבל ופחות אמין, ומשתמשים בו בדרך כלל עסקים קטנים המעוניינים לחסוך בהוצאות על הציוד הנדרש לקריאה מגנטית. עסקים גדולים מחזיקים מכשירי גיהוץ כגיבוי, וכמו כן לצורך חיוב במועד מאוחר ממועד העסקה. ברם, עסקים גדולים או בינוניים המבצעים עסקאות כרטיסי אשראי רבות, נדרשים לפתרונות סליקה מתקדמים יותר כמו קריאה מגנטית או קריאה אלקטרונית. כך העסקה נבדקת ומאושרת בו במקום על ידי חברת האשראי או על ידי החברה המספקת את שירותי הסליקה. כל זה טוב ויפה, אך פתרונות סליקה מתקדמים באמת מאפשרים חיוב דרך רשת האינטרנט, דרך מכשיר הטלפון הנייד ובאמצעות ארנק דיגיטלי.

אודות הכותב:

פייפלוס מערכות סליקה לכרטיסי אשראי | PayPlus


 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il