מאמרים - בסיס מיטה נוח כבסיס לשינה טובה הדפסה מאתר מאמרים

בסיס מיטה נוח כבסיס לשינה טובה

נכתב על ידי אבי דוידי

[ הדפסת המאמר ]

הכול מסכימים כי הבסיס לאורח חיים בריא מבחינה פיזית ונפשית הוא שינה טובה, כאשר אנחנו ישנים טוב אנחנו ערניים במהלך היום, הרבה יותר אופטימיים וגם הרבה יותר בריאים. שינה משובשת של מספר ימים באה לידי ביטוי במהרה במצב רוח ירוד, תפקוד נמוך יותר של הגוף ותחושה כללית לא טובה.


אם אתם אנכם ישנים טוב בלילה זה הזמן לאבחן את הגורמים לכך ולמצוא את הדרך לשפר את איכות השינה שלכם. כאן תוכלו למצוא טיפים שימושיים לשיפור איכות השינה ובחירת בסיס מיטה איכותי לשנת לילה טובה.


האם המיטה שלי נוחה?


הסביבה בה אנחנו ישנים משפיעה באופן ישיר על איכות השינה, כאשר אדם סובל מבעיות שינה הצעד הראשון יהיה בחינת התנאים בהם הוא ישן החל מהמיטה, המזרון, התאורה בחדר, מזגן וגורמים מפריעים. ההמלצה שלנו לשנת לילה טובה היא בסיס מיטה יציב ואיכותי המספק שינה טובה ונוחה, אם יש לכם בסיס מיטה מתנדנד או חורק זה הזמן להחליף אותו בבסיס מיטה יציב שיעניק לכם תחושת ביטחון ויציבות. נוחות המזרון חשובה גם כן לשנת הלילה שלכם, זה הזמן לשאול האם המזרון שלכם נוח ומתאים בעבורכם?


תאורה בחדר במהלך השינה עלולה להפוך לגורם מפריע, אם אתם אנכם ישנים טוב בחדר עם מנורת לילה דולקת נסו להחליף את מנורת הלילה בגוף תאורה חלש מאוד או לוותר לחלוטין על תאורת הלילה. מחקרים מגלים כי אנחנו ישנים טוב יותר בחדר חשוך. אוורור ומיזוג אוויר חשובים מאוד לשנת לילה טובה, יש המעדיפים לישון בחדר קר ממוזג ויהיו כאלו שלא יוכלו להירדם כאשר המזגן בחדר מופעל.  


מה מפריע לי לישון?


אם אנכם מצליחים לזהות את הגורם לשיבוש שנת הלילה שלכם הפתרון יהיה התנסות בשינויים קטנים בכל יום עד לשלב בו תצליחו לאתר את הגורם המפריע לשנת הלילה שלכם. עד שתצליחו לאתר את הגורם המפריע תוכלו למצוא כאן טיפים שימושיים שיסייעו לכם לישון טוב יותר בלילה.
    • הימנעו משינה במהלך היום. גם כאשר אתם מאוד עייפים במהלך היום עקב שנת לילה משובשת חשוב יהיה לעשות מאמץ שלא להירדם לשנת צהריים, שנת בוקר או שינה של ערב, שינה במהלך היום תשבש את שנת הלילה שלכם עוד יותר.

    • שתייה מרובה במהלך היום חשובה מאוד אך בכל זאת נמליץ לכם שלא לשתות כמות גדולה לפני השינה בכדי שלא תצטרכו לקום מספר פעמים בלילה לביקורים בשירותים.

    • ידעתם כי אלכוהול ועישון פוגעים באיכות השינה? כדאי להימנע משניהם לפני השינה.

    • צריכת קפאין במהלך היום עלולה לפגוע באיכות השינה שלכם, עשו לכם הרגל שלא לצרוך קפאין במהלך שעות אחר הצהריים והערב. 

אודות הכותב:

בסיס מיטה איכותי עשוי עץ אורן מלא כבסיס לשינה בריאה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il