מאמרים - איך לרדת במשקל בתקופת החגים הדפסה מאתר מאמרים

איך לרדת במשקל בתקופת החגים

נכתב על ידי אבי דוידי

[ הדפסת המאמר ]

המסורת היהודית החמה מביאה עמה לא מעט ארוחות חג טובות, את חודש תשריי רובנו מסיימים עם כמה קילוגרמים עודפים. ההשתתפות בארוחות החג היא מנהג משפחתי מקסים, המטעמים כבר על השולחן והמארחת נעלבת אם האורחים לא אוכלים במרץ ומוסיפים עוד ועוד אוכל לצלחת. אם נצהיר מראש שאנחנו מנסים לרדת במשקל נמצא את עצמנו עם כמויות גדולות מאוד של אוכל בצלחת ותוספת של קינוח מהמארחת, לכן, ההמלצה שלנו היא לא להצהיר דבר על ירידה במשקל במהלך ארוחת החג, כאן תוכלו לגלות איך ליהנות מהארוחה, לא להעליב את המארחת וגם לרדת במשקל.


איך ליהנות מהאוכל, לשבוע וגם לרדת במשקל


במהלך ארוחת החג עצמה כנראה שלא תצליחו לרדת במשקל אך דווקא כן תוכלו להימנע מארוחת שחיתות עם אלפי קלוריות. הסוד הוא טעימה מכל המנות הטעימות, כך המארחים אינם נעלבים ואתם נהנים מכל האוכל הטעים. העמיסו על הצלחת מעט מכל מנה, היו אתם אלו שמרכיבים את הצלחת שלכם בעצמכם, כאשר המארחים מכינים בעבורכם את צלחת האוכל הם מרגישים צורך להיות נדיבים ומעמיסים כמויות גדולות של אוכל.


סלטים טריים והרבה


ברוב ארוחות החג יוגשו גם סלטים טריים, אלו הן המנות מהן תוכלו לאכול בצורה כמעט חופשית. הסלטים יבטיחו כי לא תהיו רעבים ולא יישאר לכם הרבה מקום למנות עשירות בקלוריות. הימנעו כמובן מסלטים עשירים בשמן ומיונז.


כוס המים תמיד מלאה


את ארוחת החג כדאי תמיד ללוות עם שתייה של מים, לפחות 4 כוסות מים קרים. אם הארוחה כוללת מנות עשירות בתבלינים, מלח ושומן הגוף זקוק למים בכדי לעכל את האוכל. שתייה מרובה של מים במהלך הארוחה חיונית לשמירה על הבריאות וגם על המשקל, כאשר אתם שותים הרבה אתם הרבה פחות רעבים ומצליחים לרדת במשקל מהר יותר.


נדגיש כי אנו ממליצים על שתייה של מים ולא שתייה של מיצים או משקאות דיאט. אם תרצו בכל זאת להוסיף טעמים אל המים נמליץ על נענע, לימון, מרווה. כוס של יין מתוק תוכלו לשלב עם הארוחה לשנה טובה ומתוקה.


מגישים קינוחים – מה עושים?


הארוחה כבר הסתיימה וכל האורחים שבעים בהחלט, הקינוחים מוגשים ואתם רוצים לטעום מכל המנות. אם מתוקים הם החולשה שלכם אל דאגה, אתם תטעמו מכל המנות. הסוד הוא חלוקת מנות עם אורחים נוספים, כך תוכלו לקבל נתח קטן מכל מנה, לטעום את הקינוחים, ליהנות  מהדבש המתוק וגם לרדת במשקל.

אודות הכותב:

לרדת במשקל בצורה בריאה ללא משטר דיאטה קשוח. 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il