מאמרים - אהבה הדפסה מאתר מאמרים

אהבה

נכתב על ידי אברהם אדר

[ הדפסת המאמר ]

תכונותיה ומטרותיה
האהבה הנה ערך, תחושה, אנרגיה ייחודית מאוד, בסיסית והכרחית, בעלת עוצמות גדולות, שהושתלה בנו על-ידי הבורא. זוהי אנרגיה יוצרת והכוח העיקרי הבורא, המפתח והמניע בנו כל פעילות חיובית . היא האביב הרוחני שלנו. היא המתנה המרשימה ביותר שקיבלנו מבוראנו. לפי דברי הפילוסופים של יוון העתיקה, האהבה היא האנרגיה שבראה ומניעה את היקום ואת כל אשר בו. לפי דברי ה' ב"קריאת שמע", האהבה תאריך לנצח את ימי האדם על כדור הארץ.

אני מרשה לעצמי להוסיף, כי האהבה היא האנרגיה המביאה אותנו לבטא את הטוב כראוי, ובכך לממש את תכליתנו.


הדגש הרב על ערך האהבה וניסיונות השכנוע הרבים של ה' להביאנו לממש וליישם אותו מצביעים על תפקידו החשוב מאוד של ערך זה, אבל גם על הבעיה הבסיסית של ביטויו מצדנו.

האהבה היא גם מזון רוחני מיוחד הדרוש לנו. זהו הדבק המייצב את טיב רוחניותו כדי שנתפקד באופן טבעי ויעיל. אפשר לומר שרוב בני האדם רעבים למזון זה.
האהבה מנטרלת בנו תופעות שליליות רבות ומשרה עלינו אושר, שלום, הרמוניה, ביטחון, אמון, עידוד, אחדות וכדומה. האהבה היא גם האמצעי המביאנו למצוא טוב בכל מקום. היא הכלי היעיל ביותר לקירוב לבבות, היא מביאה עמה תעוזה להתקרב לזולת כדי להעניק לו עזרה, הגנה ובעיקר את הנצרך והיקר ביותר - אהבה. היא גם האמצעי היעיל ביותר להתקרבות אל ה'.אל ה'.


אהבה אמיתית עומדת מאחורי מעשי אהבה רבים, כגון: עזרה, חסד, סליחה, הכרה, הערכה, הגנה, דאגה, רחמים, והתחשבות. היא הכלי ההופך תינוק חסר הגנה לבוגר יציב מבחינה נפשית, המסוגל להתמודד עם מירב אתגרי החיים. בני אדם נמשכים זה אל זה בעיקר בשל אותה אנרגיה מיוחדת ונדרשת הנקראת אהבה.

כשאתם פונים באהבה אמיתית אל הזולת, אינכם יכולים לפעול בו-זמנית נגדו. תוכלו לפעול רק לטובתו. אני מניח שחלקכם התנסו בתופעה נהדרת זו.


בריאתו של היקום על-ידי האל היא ביטוי של הטוב, ולכן היא ביטוי אהבה. וכפי שנראה מאוחר יותר, היא ביטוי אהבה בעוצמה אינסופית, לכן כל פרט ביצירה זו, כולל האדם, הם חיוביים במהותם ונבראו כדי לבטא את הטוב. לפיכך ניתן לומר, ש"דברו" הנו חלק בלתי נפרד מאותה היצירה, לכן גם הוא ביטוי אהבה.


כל מעשה חיובי מתבצע באופן שלם יותר כאשר הוא מלווה באהבה. רובנו מכירים את חשיבות האהבה בין גבר לאישה בבניית עתידם, בהצלחת המגע המיני ורמת פוריותם. הסיבה השורשית לאימפוטנציה בגבר ולקרירות המינית באישה נעוצה בין היתר בקושי לבטא אהבה הדדית. תופעה זו אינה נחלת האדם בלבד. אפשר לזהות קשר של אהבה גם בפוריותם והישרדותם של בעלי חיים אחרים, וזאת באופן דרמטי הרבה יותר. כה נפלא לגלות אצל הציפורים את האהבה, בשיתוף הפעולה בין הזכר והנקבה בבניית הקן ובגידול הגוזלים.

לכן ניתן לומר, שהאהבה היא בין האמצעים הרוחניים החשובים ביותר שלנו, ואולי החשוב מכולם.אודות הכותב:
אברהם אדר, מחבר הספר "האדם ומימוש תכליתו", המדריך את האדם למימוש תכליתו על-פי פיענוח של החוכמה הנסתרת ביותר מהתורה.

www.adar-publishing.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il