מאמרים - כללי בטיחות בנסיעה על קלנועית הדפסה מאתר מאמרים

כללי בטיחות בנסיעה על קלנועית

נכתב על ידי עומר גליק

[ הדפסת המאמר ]

הקלנועית הינה כלי תעבורה חשמלי נח ובטוח המאפשרת ניידות קלה במרחבים עירוניים וכפריים כאחד. הקלנועית מתאימה לכל אדם, ואין צורך ברישיון נהיגה על מנת לנהוג בה. רוב המשתמשים בקלנועיות הם אנשים המתקשים לצעוד למרחקים ארוכים וחווים קשיים בניידות ובעזרת הקלנועית יכולים להמשיך לנהל אורח חיים פעיל ועצמאי


האם הנסיעה בעיר באמצעות קלנועית מותרת על פי חוק?


החוק מתיר נסיעה בקלנועית במרחבים עירוניים, כאשר הנסיעה אמורה להיות על המדרכה, אלא אם כן אין מדרכה או שהעלייה על המדרכה והירידה ממנה אינן בטוחות – במצב כזה יש לנסוע בזהירות בשולי הכביש.


בנסיעה בדרכי עפר, צריך להיזהר מכניסה לבורות, בור עלול לגרום להתהפכות הקלנועית ולפגיעה מיותר של הנהג.


בנסיעה במרחב הביתי כדאי לסדר את הבית כך שהתנועה עם הקלנועית תהיה חופשית ותאפשר תמרון נח וקל גם בנסיעה לרוורס. כמובן שהאזורים בהם נדרשת הקלנועית לבצע סיבובים מצריכים מחשבה ותכנון בכדי למנוע התקלות בחפצים, קירות ארונות ומדפים שיכולים להפיל משהו כבד על הנהג או לגרום חלילה לנפילתו מהכלי. גם במרחב הביתי וגם במרחב הציבורי איזור מועד לפורענות הוא איזור המדרגות, בקרבת מדרגות צריך להקטין את המהירות בכדי שלא יקרה שבטעות אחד הגלגלים מחליק מדרגה - דבר שעלול לגרום לנהג לאבד שליטה וליפול 


המלצות וכללים לנהיגה בטוחה בקלנועית כך שנוכל לוודא שהנהיגה בקולנועיות נעשית בצורה הנכונה והבטוחה ביותר:


יש להקפיד ולהישמע לכל התמרורים, גם כאשר נעים על המדרכה יש חובה להישמע לחוקי התנועה, להתחשב בהולכי הרגל, לחצות במעברי חציה ולעצור כשצריך.


הקפידו להימנע מנסיעה ע"ג הכביש ככל שניתן ובמקרה הצורך לנהוג קרוב לשפת הכביש


מומלץ שלא להיכנס לשלוליות מים מאחר ועומקן אינו ידוע. כמו כן כדאי להימנע מנסיעה בזמן גשם כשהראות לקויה.


כאשר יש צורך לרדת מהמדרכה לכביש, יש לעשות זאת באזורי הנמכה ( שיפוע / רמפה) ובזהירות רבה ובמהירות איטית.


כאשר אתם בדרכם לפעילות ספורט  עם קלנועית, כדאי ללבוד בגדים ארוכים ורק בהגיעכם לאזור הפעילות להחליף לבגדים קצרים ונוחים יותר, הסיבה כך תתגוננו ותמזערו מצבים של נפילה מהקלנועית תגרור פגיעות שפשוף ושריטות שלפעמים יכולות להיות עמוקות ולא נעימות.


מעל גיל 70 מומלץ לבצע בדיקות רפואיות לראיה ולשמיעה לפחות אחת לחצי שנה אצל רופא עיניים (לא אופטמטריסט),


מומלץ לבצע בדיקת תקינות אחת לשנה לפחות ובעיקר לפני עונת החורף בא הסיכונים גבוהים יותר.


לסיכום, הקלנועית מאפשרת לנוע בקלות ובזריזות בתוך הבית, במרכזי קניות ובמקומות ציבוריים. לשמור על עצמאות מלאה ואורך חיים פעיל, אך הדבר מחייב את המשתמש בקלנועית לנהוג בזהירות ועל פי חוקי התנועה, להתחשב בשאר משתמשי הדרך ולהתאים את הנהיגה לסביבה בו הוא נוסע.

אודות הכותב:

הבלוג של גיל

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il