מאמרים - תקלות נפוצות בדודי שמש הדפסה מאתר מאמרים

תקלות נפוצות בדודי שמש

נכתב על ידי ציון כהן

[ הדפסת המאמר ]

דודי שמש הינם חלק בלתי נפרד מחיינו, ולכן יש לטפל בהם בהתאם


דודי שמש משפיעים ישירות על איכות החיים של דיירי הבית, ותקלה בהם גוררת ירידה משמעותית שלהם, ולכן נרצה לטפל במהירות וביעילות כאשר מדובר בתקלות. רצוי כי תיקון דודי שמש יתבצע על ידי איש מקצוע, אשר יוכל לאפיין את התקלה בצורה הטובה ביותר, לטפל בה במקצועיות ולגלות תקלות אחרות, במידה וקיימות.


אילו תקלות עלולות להיגרם לדוד השמש?
    • הדוד מקצר: תקלה זו לעיתים מעידה על בעיה בדוד ולעיתים מעידה על בעיה חשמלית. הצטברות אבנית בדוד עלולה לגרום לקיצורים חוזרים של המעגלים החשמליים, אולם למרות זאת בדרך כלל מדובר בבעיה במערכת החשמל של הדוד, אשר במקרים אלה תיקון הדוד או החלפתו לא תסייע, ויש להזמין טכנאי חשמל מוסמך לתיקון החיבורים.    • הרס גוף החימום: זוהי התקלה הנפוצה ביותר המתרחשת בדודי שמש, והיא נגרמת מהרס גוף החימום ממספר סיבות, אשר גורם לכך שהדוד יפסיק לחמם ובעצם לא יעבוד יותר. תקלה זו יכולה להתרחש מחימום יתר של גוף החימום וסיבות נוספות, אולם לרוב מתרחשת בשל הצטברות אבנית בתוך הדוד, סביב גוף החימום. ניתן להימנע מתקלה זו על פי רוב על ידי התקנת מסנן מים, אשר ימנע את הצטברות האבנית. כמו כן, טיפול בתקלה זו פשוט יחסית ודורש רק את החלפת גוף החימום, אולם רצוי גם לנקות היטב את כלל מערכות הדוד מאבנית בכדי למנוע את הישנות הבעיה במהירות.    • נזילת מים: נזילת מים מתרחשת על פי רוב משתי סיבות- או שפתח הדוד אשר עליו נמצאים גם התרמוסטט וגם גוף החימום, לא סגור הרמטית, או שהדוד ישן מאוד ואז תופעה זו תתרחש ספונטנית. לעיתים גם הצטברות אבנית תגרום לנזילה, אולם מקרה זה נדיר יותר. נזילות מים מהדוד לא ניתן לתקן בכל המקרים- במידה ומדובר בתקלה בפתח הדוד, ניתן להחליף אותו, אולם כאשר מדובר בבעיה מבנית של דוד ישן יש להחליפו. בנוסף, במידה ומדובר בדוד בן יותר מעשר שנים, רצוי להחליפו גם אם הבעיה נובעת מפתח הדוד.    • תרמוסטט מקולקל: התרמוסטט הינו המכשיר אשר אחראי על חימום המים עד לטמפרטורה מסוימת, בדרך כלל 65 מעלות, ולאחר מכן מפסיק את פעולת גוף החימום. תקלה במכשיר זה עלולה לגרום לחימום יתר של המים בדוד ולעיתים להרס הדוד, או לחימום לא מספק של מים. תרמוסטט עלול להתקלקל בשל שימוש רב בדוד, איכות נמוכה של התרמוסטט או לעיתים פגיעה חיצונית בדוד, וניתן להחליפו יחסית בקלות במידה ולא נעשה נזק משמעותי לדוד עצמו.

תיקון דודי שמש חשוב ביותר לאורך החיים שלנו


בשל תפקידו המרכזי של הדוד בחיינו, רצוי לתקן אותו במהירות ובצורה טובה, ולהיעזר בבעלי מקצוע לשם כך, בכדי למנוע את חזרת התקלה או גרימת נזק נוסף לדוד. 

אודות הכותב:

דודי הכרמל - התקנת דודי שמש, תיקון וטיפול בתקלות


072-3257418

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il